Blog

Tütsüler Ne İşe Yarar, Tütsü Yakılan Yere Cinler Mi Gelir?

Tütsüler, tüm dünyada ve ülkemizde de oldukça geniş yeri olan bir maddedir. Özellikle Hintliler ve Budistler yanında Japonlar, ayinlerini tütsülerle yapmaktadır. Bizim kültürümüzde de tütsüler önemli yer tutar.

Günümüzde tütsüler, evlerin güzel kokması için yapılsa da bioenerji ve meditasyonun vazgeçilmez maddelerinden biridir. Özellikle çakra açma çalışmalarında ve aura temizliğinde tütsülerin yeri vazgeçilmezdir.

Havas ilminin vazgeçilmez unsurlarından olan tütsüler, havas alimleri tarafından kullanılır. Havas ilminde yapılan her çalışmanın kendine özgü tütsüleri vardır. Bu tütsüler yapılacak çalışmaya göre uygulanarak kişinin rahatlaması ve sıkıntısının giderilmesinde büyük rol oynar. Ancak bir tütsünün tek başına yakılması yani herhangi bir uygulama ya da çalışma yapılmadan yakılması hiçbir sorunu çözmez. Havas ilminde tütsülerin yeri büyüktür ve nerede hangi tütsünün nasıl kullanılacağı çok daha önemlidir. Havas alimleri sorunun türüne göre ve yaptıkları çalışmalara göre bu tütsüleri kullanarak kişinin sorununu çözmeye çalışırlar.

Birçok insana göre tütsüler, cinlerin toplanmasına, cinlerin insanlara musallat olmasına sebep olur. Bu tamamen şehir efsanesidir. Tütsülemek kötü kokuları uzaklaştırmakta kullanılır. Dinimizde de tütsülerin yeri vardır. Büyü bozmanın yanında hemen her işlemde tütsünün önemi büyüktür. Ancak tek başına büyüyü yok etmek için kullanılmaz. Nazar değmesi, göz değmesi, evlerde oluşan kötü güçlerin yok edilmesi için yapılacak çalışmalarla birlikte yedi dükkan süprüntüsü tütsüsü yakılabilir.

Dünya üzerinde birçok yerde hala tütsüler kullanılmakta ve özellikle ölü ruhları çağırmak, ayinlerde kullanmak, tapınaklarda kötü enerjilerden korunmak için tütsüler yakılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kısmet Bağlılığı Nedir? Kısmet Bağlılığından Nasıl Kurtulabiliriz? başlıklı makalemizde kısmet bağlama, kısmet bağlama büyüleri ve kısmet bağlama nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.