3. Seviye Tarot Kursu

3. Seviye Tarot Kursu

Tarot, çok eski çağlardan günümüze gelmiş, insanların oldukça merakını çeken ve cezbedeci özelliği olan bir kehanet yöntemidir. Oldukça derin, esrarengiz ve ciddi bir yöntemdir. Tarot, fal bakmaktan öte kişinin tarot bakmayı yaşam biçimi haline getirmesi gereken bir konudur.

Tarot, bireyin beyninde, ruhunda oluşur. Astroloji, gizemci felsefe ve Kabbalah ile iç içedir. Tarota bakmak, tarot kartlarını doğru yorumlayabilmek ise oldukça önemlidir. Kişinin altıncı hissinin kuvvetli olması ise bu konuda en önemli meziyetlerden biridir. Kartlar üzerinde bulunan sembollerin doğru şekilde yorumlanabilmesi, renkler, sayılar, elementler, yıldızlar ve ezoterik tarih bilgisi tarot bakmak ve yorumlamak için gereklidir.

Neden tarot eğitimi almalıyım?

Tarot eğitimi almadan okunmaya kalkacak tarotlarda yanlış yorumlamalar yapabilir ve hatta tarot kartlarının sorduğunuz sorulara doğru cevapları vermesi beklenemez. Bu yüzden üç aşama halinde olan tarot eğitimini almalı ve en bilinçli ve doğru şekilde tarot okumalarını öğrenmelisiniz.

Tarotu önemseyen, tarot kartlarının gizemine ulaşmak isteyen kişilerin tarot eğitimi alması gerekir. Bu yüzden birinci ve ikinci tarot eğitiminin ardından 3. seviye tarot eğitimi alarak tüm kartların anlamlarını, nasıl yorumlanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Tarot nasıl bakılır?

Tarot bakmadan önce tarot bakacak kişi sessizlik içinde meditasyon yaparak tüm negatif enerjiyi üzerinden atmalıdır. Böylece tarot kartları ile oluşacak enerji alışverişi daha kolay olur. Enerji temizliğinin yapılabilmesi için nefes egzersizleri yapılmalı, sakinleştirici müzikler dinlenmelidir.

Tarot kartları açılmaya başlamadan önce karıştırılır ve tam anlamıyla kartlara konsantre olunduktan sonra kartlar ikiye ya da üçe bölündükten sonra toplanır. Sonrasında seçilen kartlar açılarak yorumlanmaya başlanır.

Tarot kartlarında önemli olan kartların düz ve ters anlamlarını bilmektir. Tarot kartlarının kombine şekilde yorumlanması, her kartın diğerleriyle olan bağlantısını yorumlayabilmek ve bu bağlantıyı kurabilmek oldukça önemlidir. Bu yüzden tarot bakılırken çok iyi konsantre olmalı ve kartların anlamlarına yoğunlaşmalıdır.

En çok tercih edilen tarot açılımı hangisidir?

  • Kelt haçı açılımı
  • İlişkiler açılımı
  • Nal açılımı
  • Karar açılımı
  • 7 kart ile açılım
  • 3 kart ile açılım en çok tercih edilen tarot açılımlarıdır.

Tarot açılımlarını öğrenmek birinci ve ikinci seviye tarot eğitimi ile birlikte 3. seviye tarot eğitimi almak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na başvurabilir, aklınıza takılan sorular hakkında cevapları alabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =