1. Seviye Tarot Kursu

1. Seviye Tarot Kursu

Orta çağların sonlarına doğru çıktığı düşünülen en eski kehanet yöntemlerinden biri de tarottur. 56 kart küçük sırlar yani minor arcana ve 22 kart büyük sırlar majör arcana olmak üzere toplam 78 karttan oluşur.

Günümüz insanı geleceği öğrenmek, yazgısında neler olacağını bilmek için tarot falına baktırmaktadır. Tarot falı diğer fallardan farklıdır. Tarot falı bakmak için oldukça iyi bir nedeninizin olması gerekir. Yani bu kartlarla yatıp bu kartlarla kalkmak gibi bir şeydir. Bilinenin aksine tarot, özel kişilere bakılan bir fal yöntemi değildir.

Tarot kartları ile kendi geleceğinizi değil insanların geleceğini görmek için yorumlarsınız. Bu yüzden tarot bakarken yorumlarınız, karşı tarafa yönelik olmalıdır. Tarot, genellikle altıncı hissi kuvvetli kişiler tarafından bakılır. Sezgilerinizin güçlü olması, tarot kartlarını gün geçtikçe daha iyi ve daha güzel yorumlamaya başlarsınız anlamına gelir.

Tarot bakmak sakıncalı mıdır?

Tarot, bakarken karşınızdaki insanın negatifliği size de geçebilir. Bu yüzden her zaman yansıtan olmaya dikkat etmek zorundasınız. Yani dışarıdan gelecek herhangi bir etkiye karşı her zaman güçlü olmalı ve savunmacı olmalısınız. Kendinizi tarot bakmaya güçsüz hissettiğiniz zamanlarda bunu yapmamalısınız. Güçsüz olduğunuzu ise başınızın ağrımasından, nazar değmesinden, bir insanla konuştuktan sonra yorgun ve bitkin olmaktan, enerjinizin düştüğünü anlayabilir ve güçsüzleşebilirsiniz.

Tarot eğitimi kaç seviyeden oluşur?

Tarot eğitimi;

  • Birinci seviye
  • İkinci seviye
  • Üçüncü seviye olmak üzere üç aşamadır.

1. seviye tarot eğitiminde ilk önce tarot hakkında temel bilgiler verilirken, dünya ve ülkemizde tarot kültürünün yerinden bahsedilir. Tarotun tarihçesi, kart sistemleri, dört element, tarot ve sembolizm, melek/şeytan sembolizmi, hayvan sembolizmi, eşya sembolizmi, cennet/cehennem sembolizmi, tarot ve renk sistemleri, minor ve majör kartlar, dünya sembolleri, gökyüzü sembolizmi, bitki sembolizmi, numeroloji ve tarot, mekan sembolizmi, başlangıç okumaları gibi tarotu tanımlayıcı seviyeyi geçmeniz gerekir.

Siz de tarotu ve tarot kartları merak ediyor ve onu en iyi şekilde yorumlayarak ileriyi görmek istiyorsanız üç aşamalı tarot eğitiminden geçmelisiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’nun eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Alacağınız tarot eğitimleri sayesinde siz de usta bir tarot yorumlayıcısı olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =