Blog

Neden Kötü Büyüler Hemen Tutar?

Büyü, dinimizce yasak edilen ve günah sayılan bir eylemdir. Ancak çok uzun yıllardan beri insanoğlu büyünün gücüne inanmış ve bu yolla birçok istediği şeyi elde etmek istemiştir. Günümüzde de hala büyüye ve büyünün gücü ile istediğini elde etmek isteyen birçok kişi vardır. Büyü, kişinin iradesini etkiler ve kişiye istemeyeceği şeyler yaptırabilir, kötü yola sevk edebilir.

Yapılan büyü isterse iyi isterse kötü olsun kişinin hayatını bir şekilde etkiler. Kişinin amacı kötülük olduğu zaman istediği elde etmek için kötü sayılan büyülere başvurarak istediğini elde etmeye çalışır. Şeytan ise bu konuda bu tür insanların en büyük yardımcısıdır.

Şeytan, yüce Allah’a karşı gelip cennetten kovulduktan sonra insanları doğru yollarından ayırmak, cehennem çukuruna çekmek için elinden geleni yapmaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de şeytanın insanoğlu için apaçık bir düşman olduğu ve onun yolundan gidilmemesi gerektiği açık olarak belirtilmiştir.

Şeytan, secde etmediği ve kendisini Adem aleyhi selamdan daha üstün gördüğü için cennetten kovulmuştur. Buna rağmen şeytan Allah’tan zaman istemiş ve bu zamanı tövbe edip itaat etmek yerine insanları azdırmak, doğru yoldan çıkarmak için istemiştir. Yüce Allah da bu izni kendisine vererek kıyamet gününe kadar şeytanın izinden gidecek olanların aynı ceza ile cezalandırılacağını belirtmiştir. O günden sonra şeytan, insanoğlunu kandırmak, doğru yolundan saptırmak, kötülük yapmak için uğraşmaktadır.

Büyüler ise bu yolda şeytanın işini daha da kolaylaştırmaktadır. Kötü büyüler şeytanın da yardım etmesiyle birlikte çok daha kolay tutmakta ve insanları etkisi altına almaktadır. Büyülerle uğraşan ve özellikle kötü büyülerle alakalı olan insanlar şeytana uşaklık ederler. Yapılan kötü büyüler şeytanın da yardım etmesiyle çok daha kolay gerçekleşebilmektedir. Büyülerden uzak durulmalı ve özellikle üzerinizde herhangi bir büyünün etkisinden şüpheleniyorsanız konusun uzmanı, tecrübe sahibi kişilere başvurmalısınız. Metafizik uzmanı, astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek büyüler ve etkileri konusunda destek alabilir, soru ve sorunlarınıza istediğiniz cevapları bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Büyü Yıldızname Ve Yıldızlar Arasındaki İlişki başlıklı makalemizde büyü, büyü nedir ve büyü türleri hakkında bilgiler verilmektedir.