Blog

Muska Ve Vefk Benzeri Yazılar Takılması Ve Taşınması Günah Mı?

İnsanoğlu, her zaman büyü ve büyülerin etkisinden yararlanmış ve çoğu işlerini halletmek için büyülerin aracılığına başvurmuştur. Kötü niyetli kişilerin yaptığı ve insanların kötülüğüne yapılan bu çalışmalardan korunmak insanların vazgeçilmezlerinden biri halini almıştır.

İnsanların bu kötü niyetli kişilerin yaptığı büyülerden korunması için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden biri de muska ve vefk taşımalarıdır. Cin musallatlarından, büyüden korunmak için kişiye özel hazırlanan bu muska ve vefkleri takmak, taşımak günah değildir. Ancak kişi takılan muska ya da vefkten bir fayda görür ve bunun taktığı bu muska ve vefklerden dolayı olduğunu düşünürse Allah’a ortak koşmuş, şirk koşmuş olur. Muska ya da vefk takarak yararını görmüş kimse şifanın sadece Allah’tan geldiğini düşünüp bu şekilde beyan ederse çok daha doğru bir harekette bulunmuş olur. Hayır ve şerrin her zaman Allah’tan geldiğini unutmamalı ve buna göre davranışlarda bulunulması gerekir.

İnsanoğlunun yaşadığı her şeyin bir nedeni vardır. Kişiye yapılan büyü ve cin musallatlarından korunmak için yapılan muska ve vefkler Allah’ın izniyle kişiye yardım eder. Bunlar sadece birer araçtır. Belalardan korunmak, büyü ve cin musallatlarına karşı hazırlanan muska ve vefkler yardımıyla şifanın sadece Allah’tan geldiğine inanarak taşınması doğrudur. Böylece muska ve vefk taşımak günah olmaz.

Yüce Allah’ın ayetleri hiçbir zaman büyü değildir ve Allah, hiçbir kulunun zarar görmesini istemez. Bu yüzden hazırlanan muska ve vefkler ki muskanın içinde Ayetel Kürsi olabilir, kişiye asla zarar gelmez ve taşınmasında hiçbir günah ve sakınca yoktur. Allah’ın merhameti sınırsızdır ve yüce Allah her zaman kullarının iyi olmasını ister.

Bir önceki yazımız olan Büyü Kaldırılsa Bile Etkisi Ömür Boyu Sürer Mi? başlıklı makalemizde büyü, büyü çeşitleri ve büyü türleri hakkında bilgiler verilmektedir.