Blog

Muska Günah mı?

muska

Muska Günah Mı Değil Mi?

Muska Günah mı ? Korku, Büyü, Cin musallatı gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve ayetleri yazıp taşımanın dinen sakıncalı olmadığını geçmişte ve günümüzde bir çok islam alimi ve din adamı ifade ediyorlar. Abdullah bin Ömer, Peygamber Efendimiz’den (sav) şöyle rivayet etmiştir: “Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah’ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah’ın sözlerine sığınırım” O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları buluğ çağına gelen çocuklarına öğretir, buluğ çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı. (EbuDavud, Nesaî, Tirmizi)

Muska Günah Mı Hakkında Detaylı Bilgiler

Vefk Takmak

Muska yada Vefk takmanın şirk olduğu düşüncesinde olan bazı insanlar vardır. Bunun nedeni, muska kavramının eskiden beri hep büyü kavramı ile karıştırılmasından kaynaklanır. Her Muskanın büyü olmayacağı gibi, her yazılan yazınında şer olmayacağı muhakkaktır. Eğer bir kimse, muska takar, şifa bulur ve bu şifanın muskadan ileri geldiğini düşünür ve böyle beyan ederse Allah’a şirk koşmuş olur. Ancak muska takarken yada herhangi bir işe niyetlenirken, şifa Allah’tan gelir. Ve bunun böyle düşünülmesi, böyle beyan edilmesi uygundur. Nasıl ki, o muskayı takmaya, sebepler veren Allah ise, kul o sebeplere sarılarak Rabbine yüz çeviremez. Kula hayırda, şerde Allah’tandır. Yine İnşirah Suresi 5. Ayette Allah haber veriyor: “Şüphesiz güçlükle beraber kolaylık vardır”

Büyü ve Cin Musallatı

Kişiye büyü yapılır yada cin musallatı etki eder diyelim. Sonrasında kişi bir şekilde Allah’ın dilemesiyle şifa bulur ve eski sağlığına kavuşur. Bunun için kişiye muska verilebilir, yada vefk yapılabilir. Tüm bunların yanında içmesi için suda sağlanabilir. Kişi taktığı muska-vefkten fayda görür, su ile tüm problemleri düzelir. Bundan sonra kalkıp, “muska taktım, vefk yaptırdım, su içtim, iyileştim” der ve Allah’ı kalbinden çıkarırsa bu apaçık şirktir.

Büyü ve Musallat Tedavisi

Herşeyin bir nedeni, sebebi vardır. Allah’ın bizim anlayamayacağımız hikmetleri vardır. Allah zorlukla beraber kolaylığı veriyor. Nasıl mı? Kula bela geliyor, büyü yada cin musallatı. Kişi bu nedenle çok zor günler belki de yıllar geçiriyor. Sonrasında bu probleminden kurtuluyor ve işte burada tüm düğüm çözülüyor. Önce zorluk diyor Allah, sonrasında kolaylık veriyor hikmetinden sorgu sual olunmazcasına….

Muska Takmanın Adabı

Üzerinizde taşıdığınız Ayetler büyü olmadığı sürece ve şifanın Allah’tan geldiğine inanıldığı sürece herhangi bir muska takmanın sakıncası yoktur, olamaz. Bu durum muskanın içeriği ile orantılıdır. Muskanın içinde Ayetel kürsi var diyelim. Allah’ın ayetinden insana hiç zarar gelir mi?

Dinimizde Muskanın Yeri

Bunu bu şekilde düşünmekte yarar var. İslamı korku içinde yaşamayalım. İslam, hoşgörü ve sevgi dinidir. Peygamberimiz (S.A.V.) bunu bize öyle öğretmiştir. Geylani’de bu amaca hizmet etmiştir, Yunus’da böyle demiştir, Mevlana’da bu yoldan gitmiştir. Kuluna merhamet eden, annesinden bile sonsuz şefkat gösteren Allah, kuluna eziyet etmez…

En doğrusunu Allah bilir…

Muska Günah mı hakkında soru, sorun ve görüşleriniz için iletişime geçebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Muska Nasıl Taşınır başlıklı makalemizde Muska, muska nasıl bulunur ve muska nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.