Ayur Veda Kursu

Ayur Veda Kursu

Ayur veda, kişinin bedenini ön plana çıkararak daha sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmek için yaşam tarzını belirleme felsefesidir. Ayur veda felsefesinde her şey beş unsurdan oluşur. Bu beş unsur boşluk, hava, ateş, su ve topraktır. Bu beş duyunun kendine özgü anlamları vardır.

Ayur veda anlayışına göre dünyadaki beş elementin anlamı;

  • Boşluk – duyma
  • Hava – dokunma
  • Ateş – görme
  • Su – tat alma
  • Toprak – koku’dur.

Eğer bu beş elementten birisi bozulursa insan sağlığı da bozulmaya başlar. Bu yüzden ayur veda felsefesine göre bu beş duyunun dengesinin kurulması çok önemlidir. Ayur veda Hindistan’da halen kullanılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından etkili ve geleneksel tıp bilimi olarak kabul görmüş bir yöntemdir.

Ayur Veda’nın amacı nedir?

İnsan sağlığı oldukça önemli bir konudur. İnsanın kendi sağlığını alternatif tıp ile koruyabilmesi gerekir. Ayur veda çok fazla çaba harcamadan ve disiplinli bir çalışma sayesinde hem sağlığınızı hem de yaşamınızı koruma yöntemidir. Ayur veda yöntemini öğrenmek için uygulamanız gereken çok basit ve pratik kuralları bilmeniz önemlidir.

Sözlük anlamı olarak Ayur yaşam veda bilgi demektir. Yaşam bilgisi olarak adlandırılan Ayur veda yöntemi, sağlık ve yaşamda uyumun dengenin sağlanması amaçlanmaktadır. Ayur veda yöntemi insanı bütün olarak ele alır. Zihni ve bedeni aynı anda dengede ve uyumda tutmaya çalışan bir amacı gütmektedir.

Ayur veda insanı “Vata”, “Pitta” ve “Kapha” olarak üç ana tipe ayırmaktadır. Bunlar vücudumuzun pozitif gücü, yaşam enerjisidir ve değişiklik gösterebilirler. Değişiklik gösterdiğinde de vücudun dengesi bozulur. Ayur veda yöntemi ile bu dengenin kurulması ve dengelenmesi sağlanır.

Ayur veda kursu alarak kendinizi ve vücudunuzu tanıyabilir daha sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürme imkanına kavuşabilirsiniz. Ayur veda kursu ile sadece fiziksel olarak değil ruhsal, duygusal ve zihinsel sağlığınızı da korumuş olursunuz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız Ayur veda kursu sayesinde hayatınıza ve sağlığınıza daha bilinçli şekilde yaklaşabilir, vücudunuzu daha iyi tanıyarak yapılması gerekenleri bilinçli şekilde uygulama imkanına sahip olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + nineteen =