Evlilik Sorunları

Evlilik, hem kadın hem de erkek için oldukça önemli bir konudur. Kimse boşanmak için evlenmez. Ancak çiftler arasında çoğu zaman bazı evlilik sorunları yaşanabilir. Ancak her tartışmadan ya da ufak çaplı kavgaların ardından evi terk etmek ya da boşanmak gibi eylemlere geçmek çözüm değildir.

Evlilik, tamamen iki yabancı insanın bir ömür boyu birlikte olmaya karar verdikleri, birbirlerini tanımak ve hayatlarını birleştirmek için attıkları hayatın en önemli kararlarından biridir. Bu yüzden evlilik hayatı iki taraf için de oldukça önemli ve bir o kadar da zordur. İki tarafında birbirlerinden beklentileri, arzuları, istekleri vardır. Kadın ya da erkeğin kendisini evlilik fikrine alıştırması ise çoğu zaman zor gelir. Bu yüzden flört zamanında yaşanılan hayat ile evlilik hayatındaki hayat çok daha farklıdır.

Evlilik sorunları nelerdir?

Evlilik sorunları değişkenlik gösterir. Hemen herkes aynı sorunları yaşayacak diye bir kural yoktur. Ancak belli başlı evlilik sorunları şöyle özetlenebilir;

  • Çiftler arasındaki sosyo-kültürel farklar
  • Taraflar arasındaki cinsel uyuşma
  • Yaşam şartları ve maddi sıkıntı
  • Çiftlerin aileler ile olan ilişkisi ve bu ilişkinin yarattığı handikaplar
  • Evliliğin ilk dönemleri yani canım cicim ayları geçtikten sonraki dönem çok önemlidir.
  • Eşlerin birbirini tanıma ve anlama süreci çoğu zaman taraflara yetmeyebilir. Flört zamanı ile evlilikte olan ilişki çok daha farklıdır.
  • Eşlerin birbiri üzerinde üstünlük kurma çabaları
  • Karşılıklı konuşarak, tartışarak değil de kavga, tartışma yollu sorunları çözmeye çalışmak

Evlilik sorunları nasıl çözümlenebilir?

Evlilik sorunları çözülebilir. Bunun için ilk önce çiftlerin birbiri arasında bir sorun olduğunu kabul etmesi gerekir. Bu sorunlar ise ilk önce karşılıklı oturup konuşarak çözümlenmeye çalışılır. Evlilik, iki yabancı insanın birbirini tanıması ve ortak bir yaşam için birbirlerine söz vermesidir. Bu ortak yaşam ya beraberce sürdürülecek ya da sürdürülemiyorsa ilk önce sorunların nereden kaynaklandığı bulunarak bunun üzerinde tartışılması gerekir. Eğer bu tartışma eylemini aranızda yapamıyorsanız muhakkak profesyonel bir destek almak gerekir.

Evlilik sorunlarıyla ilgili profesyonel destek alarak sorunların kendinizden mi yoksa çevrenizden mi ailelerden mi olduğu tespit edilerek profesyonel çözüm bulunmalıdır. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan evlilik sorunları ile ilgili profesyonel destek alabilir ve evliliğiniz üzerindeki sorunlarda oluşan negatif düşünceleri yok etme imkanına kavuşabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 13 =