I Çing Tekniği Kursu

I Çing Tekniği Kursu

I Çing, değişimler kitabı anlamına gelir. Çin’in en eski bilgelik kitaplarından biridir. I Çing, tüm yaşam boyunca geçirilen değişimleri anlamaya yarayan bir araçtır. Özel hayat, profesyonel iş hayatı ya da herhangi başka bir konuda izleyebileceğiniz bir kılavuz niteliğindedir. I Çing tekniği ile yaşamınızı, geleceğinizi öğrenebilir hem de kendinizi daha iyi keşfederek hayatta atacağınız adımları buna göre yönlendirebilirsiniz.

I Çing tekniği nasıl oluşmuştur?

I Çing 8 trigram içinde 64 altı çizgi altıgenden oluşur ve her biri için ayrı yorum vardır. Bu 64 şekil olayların arkasında bulunan gizli güçleri ve bizim bu güçler karşısında nasıl davranmamız gerektiğini anlatan bir yapıdan oluşur. Yani tüm bu davranış şekilleri aslında Tao felsefesi ile uyumludur.

I Çing nasıl yorumlanır?

I Çing üç ana etken ile yorumlanır:

  • Her altıgen karmaşık ama benzeri olmayan bir enerji türüne denktir.
  • Her altıgen ve her çizgi üç ana öğeyi yansıtmaktadır. Bu öğeler yan koşullar, kişinin özel durumu ve kişinin hem kendiyle hem de başkalarıyla olan ilişkileridir.
  • İnsan ilişkilerinin altında yatan karmaşık nedenler

Bu üç ana etkene göre yapılacak yorumlar çok önemlidir. Yanıtı anlayış şekliniz konuyla ne kadar ilişkili olduğunuzu ve ne derecede bir ilişki yaşadığınızı gösterecektir. Bu yüzden I Çing tekniği bilinçli şekilde öğrenilerek uygulanması gereken bir tekniktir.

I Çing kullanımı oldukça kolaydır ancak matematiksel döngüsü çoğu zaman insan kafasını karıştırabilir. Soru sorulduktan sonra kullanacağınız yönteme göre altı çizgi elde edilir ve bu elde edilen çizgiye ait iki adet üçlü çizgi oluşturulur. I Çing tablosundan bu çizgilerin kesiştiği hegzagramlar bulunur ve bulunan bu hegzagramlar ile sorduğunuz soruların cevaplarını alabilirsiniz.

I Cing tekniği, mevcut anda oluşan enerjiyi analiz eder ve size geleceğiniz hakkında ışık tutabilir. I Çing tekniği bir fal ile asla karıştırılmamalıdır. Olaylarda yapacağınız bir değişiklik I Çing tablosunun size verdiği ihtimalleri de değiştirmiş olursunuz. I Çing kullanırken tüm sezgileriniz ve farkındalığınız da bir o kadar artacaktır. Hem iyi yönlerinizi hem de kötü yönlerinizi I Çing tekniğini kullanarak görebilirsiniz.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız I Çing tekniği kursu sayesinde siz de hayatınıza daha farklı gözle bakmayı ve bu tekniği kullanarak olayların hem iyi yönünü hem de kötü yönlerini ve size etkilerini de görmüş olursunuz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =