Havas Kursları

Havas Kursları

Havas ilmi, manevi tedavi şekillerinden biridir. Rukye ilmi olarak da bilinir. Kuran ve sünnet üzerine yapılır. Daha çok gizli ilimler olarak bilinir. Çok uzun bir eğitim sürecinden geçilerek ve mürşidlerden öğrenmek esastır. Şeyhten yetki ve himmet alınarak yapılmalıdır.

Havas ilmi şartları nelerdir?

  • Kesin karar vermek gerekir. Yani yapılacak amele başlarken kalben inanmak ve Allah’a yönelmek şarttır.
  • Sabırlı olmak gerekir. Havas ilmini bıkmadan, usanmadan, tam bağlılık ile gereklerini yerine getirmek gerekir.
  • Sır saklayabilmek şarttır. Ne yapacağınız, ne okuduğunuz ya da neyin üzerinde çalıştığınız hiç kimseye söylenmemeli ya da sezdirilmemelidir. Yapılacak amel gizlilik içinde yapılmalıdır.
  • Müttaki olmak gerekir. Yani haram yememek, helalden yana olunmalıdır. Gıybetten uzak durulmalı, yalan söylenmemeli, eziyet edilmemelidir. Şefkat ve merhamet gösterilmelidir.
  • Aceleci olmamak gerekir. Yapılacak her amel için iç huzuru bulmak, tüm kötü düşüncelerden uzaklaşmak, acele etmeden emin adımlarla ilerlemek gerekir.
  • Temiz olmak şarttır. Kalp temizliği çok önemlidir. Bunun yanında kıyafetten, bulunulan mekana kadar her yerin temiz olması gerekir.
  • Kıbleye yönelmek gerekir. Yapılacak her amelde muhakkak kıbleye yönelerek yapılması gerekir.

Havas başlı başına bir ilimdir ve havas ilmini en iyi şekilde öğrenmek için havas eğitimlerinden yararlanmak gerekir. Havas ilminin birçok şartı vardır. Bu şartların hepsini yerine getirmek çok önemlidir. Bu şartların birazını yapıp birazını yapmamak size hiçbir şey kazandırmaz.

Havas ilmi, mucizelerle dolu olan, bu işin ustası, ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Havas ilminin başlangıcı ebced hesabıyla başlayarak cifir ve ledün ilmiyle birleşme gösterir. Ruhani sorunlarından, sıkıntılarından kurtulmak isteyen birçok kişi havas ilmine başvurmaktadır. Havas ilmi dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir ilimdir. Havas ilminde Osmanlıca ve Arapça çok iyi bilinmeli, okunup yazılabilmelidir. Havas ilmiyle ilgili havas eğitimleri almış olunmalıdır. İcazet alınmadan bu ilim gerçekleştirilmemelidir.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu, yıllarını havas ilmine, astrolojiye vermiştir. Havas eğitimleri almak için eğitimlere katılarak havas ilminin mucizelerine şahit olabilir ve hayatınızı daha farklı şekilde yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Alacağınız havas eğitiminde kendinize bir zikir cetveli belirleyerek bu zikirlere devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − ten =