Regresyon Terapisi

Geçmiş yaşam terapisi olarak adlandırılan regresyon terapisi, kişinin belli kurallar dahilinde geçmiş yaşamına yapılan bir yolculuk olarak adlandırılabilir.  Böylece regresyon terapisi alan kişinin geçmiş hayatında ya da şimdiki hayatında olan duygu, düşünce ya da eylemleri, yaşadıklarına ulaşmak için bilinçaltında oluşan bu olayların gün yüzüne çıkarılarak bilinç düzeyinde çözülmesini sağlamak için uygulanan bir yöntemdir.

Beynimizin hep bir tarafından geçmiş yaşamımızda yaşadığımız olaylar, bizi etkileyenler muhakkak vardır. Hep bilinçaltına atılan ve unutulmaya çalışılan bu negatif düşünce ve olaylar zamanla insanı rahatsız etmeye ve birçok rahatsızlığın çıkmasına sebep olabilir. Bu rahatsızlıklar arasında depresyon, çeşitli fobiler, kaygı, endişe duyma, panik atak durumları, aşırı stres gibi rahatsızlıklar bulunur.

Regresyon terapisi nasıl yapılır?

  • Regresyon terapisinde terapi gören kişinin iyileşmesi istenen konu ya da sorun hakkında geçmişte oluşan sorunların kaynağına inilerek çözümleme yapılır.
  • Geçmişine dönülen anda yaşanan kötü olaylar ortaya çıkarılarak negatif düşünceler pozitif düşünceye çevrilmeye çalışılır.
  • Regresyon terapisinde tam hipnoza gerek olmadan yarı bilinçli şekilde trans haline geçilerek uygulama yapılır.

Regresyon terapisi hangi alanlarda kullanılır?

Regresyon terapisi depresyon durumlarında, kaygı, panik atak, sosyal fobi, takıntılı olunan düşünceler, travma sonrası stres bozukluğu durumlarında kullanılabilir. Bunun yanında kişilerde bulunan çeşitli fobilerin giderilmesinde de kullanılabilir. Ölüm korkusu, köpek korkusu, yükseklik korkusu, kapalı alanlarda kalma korkusu gibi fobiler regresyon terapisi ile giderilebilir. Madde bağımlılığı olan kişilerde mesela uyuşturucu, sigara, alkol gibi madde bağımlılıklarından kurtulmak isteyen kişiler de regresyon terapisi görebilir.

İlişkilerinde zorluklar yaşayan kişiler, açıklanamayan bazı ağrılar, migren ve geçmeyen baş ağrıları da regresyon terapisi ile düzeltilebilir. Regresyon terapisinde teşhis koyma gibi bir durum yoktur. Seanslar sırasında kişinin daha önceden geçmişinde yaşadığı olaylar ve bu olayların şimdiki zamanında yarattığı sorunlar gün yüzüne çıkarılarak kişinin negatif düşüncelerden pozitif düşüncelere geçmesi sağlanır.

Regresyon terapisinden yararlanmak ve geçmişinizde sizi rahatsız eden kötü düşüncelerden kurtulmak ve daha kaliteli daha sağlıklı yaşamak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde regresyon terapilerine katılarak hayatınızı değiştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =