NLP Çalışmaları

NLP, çok önceleri terapi uzmanlarının psikoloji, sibernetik, nöroloji gibi alanlarda kullandıkları ama günümüzde artık yönetim, eğitim, sağlık, satış, spor gibi birçok alanda kişinin algılama, düşünme, davranış süreçlerini daha bilinçli hale getirmek ve geliştirmek için yapılan bir uygulamadır. Kişisel gelişim içinde NLP çalışmaları yaparak birçok alanda kişisel yetenek ve becerilerinizin farkındalığına varmanız NLP çalışmaları ile daha kolay hale gelmektedir. Günümüzde birçok insan artık yaptıkları işlerde daha başarılı olmak, kariyerlerini en üst seviyede yaşamak için NLP çalışmalarından faydalanmaktadır.

NLP çalışmalarının amacı nedir?

NLP çalışmaları sayesinde kişinin duygu, davranış ve düşünce kalıplarını bilinçli hale getirmeye yarar. Bilinçli şekilde gerçekleştirilen eylemler, insanın daha hedef odaklı ve daha yapıcı bir hale gelmesini sağlar. NLP ile insanlar hedeflerine daha kolay ulaşarak sorunlara çözüm bulma süreçlerini kısaltmaktadır.

NLP çalışmaları hangi alanlarda kullanılır?

  • NLP, eğitim hayatında kullanılabilir. Stressiz sınavlara hazırlanmak, hızlandırılmış şekilde öğrenme, kalıcı ve hızlı öğrenme alanlarında kullanılabilir.
  • Kişisel gelişim konusunda ön plana çıkar. İletişim ve karar verme becerilerinin geliştirilmesinde, madde bağımlılıklarından kurtulmada, yeme alışkanlıklarının dengeli hale getirilmesinde, kendinizle nasıl barışık hale gelmeniz gerektiği konularında ön ayak olur.
  • Psikoloji alanında kişilik bozukluklarında, cinsel sorunlarda, depresyon, panik atak gibi rahatsızlıklarda, kişide bulunabilecek fobilerin ortadan kaldırılmasında kullanılabilir.
  • NLP çalışmaları günümüzde en çok iş dünyasında çok daha fazla tercih edilmektedir. Liderlik, yöneticilik, satış ve pazarlama stratejileri, takım çalışması, çalışanlarla nasıl iletişim kurulması gerektiği, yaratıcılık stratejilerinde kullanılabilir.

Günümüz insanı, özellikle öğrenciler eğitim hayatları boyunca oldukça stresli zamanlar geçirirler. Sınav zamanında öğrencilerin yaşadığı stresi azaltmak, daha etkili ve kaliteli çalışma süreleri oluşturmak, sınav stresini azaltmak için NLP çalışmalarından faydalanmaktadırlar. İş dünyasının birçok başarılı ismi NLP çalışmalarından faydalanmıştır. İş dünyasında başarılı olmak, başarılı bir kariyer edinmek için birçok profesyonel çalışan NLP’nin hayatlarına kattığı pozitifliği tercih etmektedir.

Daha başarılı olmak, hayatınızı daha kaliteli ve üst seviyede yaşamak, iletişim becerilerinizi geliştirmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile katılacağınız NLP çalışmaları ile hayatınızı değiştirebilir, aranan bir lider, iletişimi kuvvetli bir insan ya da hayatınızı stressiz yaşamayı öğrenebilirsiniz.

 

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − two =