Negatif Kodlamalar

Gerek kendi hayatımızda gerekse çocuklarımızın hayatlarında çoğu zaman ise arkadaşlarımızla ilgili ya da işimizle ilgili birçok konuda negatif düşünceler içine düşebiliriz. Kendimiz için yaptığımız olumsuz, negatif düşünceler ileride her zaman karşımıza çıkarak bizi hep daha aşağıya çeker. Negatif kodlamalar yapan birçok kişi hayatını daha da çekilmez, içinden çıkılmaz hale getirebilirler.

Her insan çocuğu için daha güzel bir istikbal daha güzel bir gelecek düşünür. Bu yüzden de çocuğunun üzerine yüklenir. Ders çalışması, sınavlara hazırlanması için birçok yöntem dener. Bu yöntemlerin içinde olumsuz cümleler kullanarak çocuğu bir nevi aşka getirme, heyecanlandırma ve ders çalışmaya yönlendirme amaçlanır. Ancak çocuğunuza bu konuda kullanacağınız sen adam olmazsın, bu gidişle senden hiçbir şey olmaz, sınava bu şekilde kazanamazsın gibi cümleler kurulur. Ya da işyerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde eğer bir iş verildiyse ve biraz çaba sarf etmesi gerekiyorsa zaten sen bunu beceremiyorsun, gene geç teslim edeceksin anlaşılan gibi cümleler yerine daha yapıcı cümleler kurulabilir. Biliyorum sen yaparsın bir daha ki sefere biraz daha pratik olur projeyi teslim edersin gibi cümleler karşınızdaki kişiyi daha çok o işi bitirmek için teşvik edecektir.

Negatif kodlama yerine neler yapılabilir?

  • İster kendi hayatınızda isterseniz karşınızdaki insanın hayatında her zaman olumlu olma, pozitif düşünme gerçekleştirin.
  • Kendinizi ya da karşınızdakini negatif kodlama yerine daha pozitif daha olumlu cümlelerle işe odaklanmasını teşvik edebilirsiniz.
  • Hem kendiniz hem de karşınızdaki insanlar için ne kadar pozitif düşünürseniz daha pozitif kodlama gerçekleştirir ve her iki taraf da mutlu olur.

Başarılı olmak ya da çevrenizdeki insanlardan başarılı olmasını bekliyorsanız daha olumlu düşünmeye daha pozitif düşüncelerle insanları odaklamaya gayret göstermelisiniz. Kendi hayatınız için de yapacağınız pozitif düşünme sayesinde hayatınızı daha kolay yönlendirme imkanını bulabilirsiniz.

Kendi kişisel gelişiminiz içinde kendinizi negatif kodlamaya devam ederseniz her zaman başarısız olmaya mahkum olursunuz. Bir işe başladığınızda bu işi başarabileceğinize ilk önce kendinizin inanması gerekir. Kendinizi inandırdığınızda üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz işleri çok daha kolay gerçekleştirdiğinizi görürsünüz.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu, yaptığı negatif kodlama ile ilgili çalışmalarla zihninizdeki negatif düşüncelerden nasıl kurtulacağınızın ipuçlarını veriyor. Siz de profesyonel yardım alarak zihninizin içinde devamlı size hükmeden negatif düşüncelerden kurtulabilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 7 =