Nefes Terapileri

İnsan yaşamının en önemli olgularından biri nefes almaktır. Nefes almadan hiçbir canlı uzun süre yaşayamaz. Ancak nefes alırken de doğru şekilde nefes alıp vermek insan hayatı için oldukça önemlidir. Nefes almak oksijen alıp karbondioksiti dışarı bırakmaktır. Böylece taze nefes içeri girerken kirli nefes dışarı çıkmaktadır. Bedenin hareketleri, düşünebilmek, organların doğru şekilde çalışması yani vücudu çalıştıran ve sistemin doğru şekilde işlemini sağlayabilmesi için vücudun oksijene ihtiyacı vardır. Bu oksijeni de nefes alıp vererek sağlar.

Vücudun ihtiyacı olan nefes ve dolayısıyla oksijen yeterli derecede alınmazsa vücut sistemi sekteye uğrar ve hastalanır. Vücudun yağlanması, kilo alımı, sinir sistemi bir şekilde yavaş çalışmaya ve kişiye rahatsızlık vermeye başlar.

Özellikle beyne yeterli derecede oksijenin gitmemesi kişinin ciddi rahatsızlıklar geçirmesine yol açar. Görme bozuklukları, işitme kaybı, düşüncelerin bulanıklaşması gibi rahatsız edici durumlar ortaya çıkar. Kaliteli bir yaşam için doğru şekilde nefes alıp vermek için nefes terapileri insanların işini bu konuda oldukça kolaylaştırmaktadır.

Doğru nefes almak için neler yapılmalıdır?

  • Doğru nefes almak için ilk yapılması gereken şey kontrollü nefes almayı öğrenmektir.
  • Sonrasında nefes alıp verirken alıp verme ritmi yoğunlaştırılmalı ve süreler uzatılmalıdır.
  • Sonraki adım ise daha derin nefes alıp vermektir.
  • Ciğerlerin tamamının nefesle doldurulması için diyaframı kullanmak gerekir.
  • Sonrasında yapılacak iş ise dakikada alıp verilen nefes sayısı olabilecek en az sayıya indirilmelidir.

Nefes terapisi ne işe yarar?

  • Nefes terapilerinin birçok faydası vardır. Bu faydaların başında endişe, panik ve anksieteyi azaltması gelir.
  • Doğru nefes alarak olumsuz yönde etkilenen ruh haliniz düzelmeye, pozitif olmaya başlar.
  • Zihniniz daha berraklaşır ve daha kolay odaklanmayı sağlar.
  • Kan basıncını ayarlayarak tansiyonunuzu dengede tutar.
  • Nefes terapileri sayesinde nefes çalışmaları yaparak cildinizi canlandırabilir, daha sağlıklı hücrelere sahip olur ve sağlıklı hücrelerinizin daha kaliteli beslenmesini sağlarsınız.

Nefes çalışmaları yapmak, daha kaliteli ve sağlıklı yaşam sürmek için nefes terapilerine katılabilir ve profesyonel nefes koçluğu desteğinden yararlanabilirsiniz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan alacağınız nefes koçluğu sayesinde daha kaliteli ve sağlıklı şekilde yaşamınıza devam edebilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + sixteen =