Meleklerle İletişim

Melekler, Allah tarafından yaratılan nurani varlıklardır. Yalnız Allah’a kulluk ederler ve dişilikleri ya da erkeklikleri yoktur. Melekler gözle görülebilen varlıklar değildir. Son derece hızlı hareket eden varlıklar olan melekler, yeme içme olayları yoktur. Evlenme olayı gerçekleştirmezler. Herhangi bir duyguya sahip varlıklar değillerdir.

Melekler, Allah’ın izin verdiği derecede şekil değiştirebilirler. Her bir meleğin kendine göre görevleri vardır. En bilinen melekler arasında vahiyleri peygamberimize ileten Cebrail (A.S.), kıyamet gününü insanlara haber verecek olan melek İsrafil (A.S.), evrende olan tüm olayları idare eden Mikail (A.S.),  ölüm ile ilgili olarak Azrail (A.S.) vardır. Bu en çok bilinen meleklerin yanında Allah’ı zikretmekle görevli olan murarrebun melekleri vardır. Arşı taşıyan hamele-i arş melekleri vardır. Kabirde sorgu melekleri ise münker ve nekir melekleri vardır. İnsanların günahlarını ve sevaplarını yazmakla görevli melekler bulunur. İnsanların doğduğundan öldüğü ana kadar melekler insanların yanındadır. Allah’ın verdiği tüm görevleri eksiksiz yerine getirirler. Dinimizde ve kitabımız Kuran-ı Kerim’de de meleklere inanmak vardır. Meleklere inancı olan kişi hiçbir zaman kendisini yalnız hissetmeyecektir.

Meleklerle nasıl iletişim kurulabilir?

Meleklerle iletişim kurmak için ilk önce kişinin meleklere inanması çok önemlidir. Zaten dinimizde de meleklere inanmak buyurulmuştur. Meleklerle irtibata geçebilmek için zihnin tamamen boşaltılması, rahat ve temiz bir ortamda sessizlik içinde bulunmak gerekir. Bunun için meditasyon yapabilir ve meleklerle iletişime geçme olayına kendinize konsantre edebilirsiniz.

Günümüzde insanlar arasında koruyucu melekler fikri ortaya çıkmış ve insanlar bu koruyucu melekler vasıtasıyla daha sağlıklı, daha huzurlu ve mutlu bir yaşamın kapılarını aralamaya başlamışlardır.

Meleklerle iletişime geçmek için düşüncelerinizi ve duyularınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Dua etmek ise niyetlerin en önemlisidir. Melekler, Allah ile kul arasında bir aracıdır. Meleklerle iletişime geçerek Allah’a çok daha yakın olabilirsiniz. Meleklerle iletişime geçerken muhakkak ruhani olup olmadıkları sormalısınız. Özellikle rüyalar meleklerin görünmesi için en uygun zamanlardır. Meleklerle iletişime geçmek istediğinizde rüyalarınızda karşılaşmak isteğinizi belirtmelisiniz. Niyetinizi mektuplarla koruyucu meleğinize iletebilirsiniz. Hayatta ne istiyorsanız, nasıl bir yardım istiyorsanız bunu mektupla yapabilirsiniz. Mektupta tüm niyetlerinizi net şekilde söyledikten sonra kendisiyle karşılaşmaya hazır olduğunuzu söylemelisiniz.

Meleklerle iletişim kurmak ve hayatınızı daha huzurlu geçirmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’nun çalışmalarından faydalanarak koruyucu meleğinizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + nineteen =