EFT Çalışmaları

Çoğu insan duygusal yönden her zaman pozitif enerji yüklü olmaz. Bazen olaylar karşısında duygusal olarak bir gerileme bir tıkanıklık yaşanabilir. Böyle zamanlarda kişinin enerjisi düşer. Bedenin yaşam kaynağı enerjidir. Enerjinin dengeli ve rahat akması kişinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Yaşanan her olumlu ya da olumsuz olay, başa gelen her duygusal deneyim kişide bazı etkilere sebep olur. Çoğu etki yıllar boyu sürebilmektedir. Hemen her insanın başından iyi ya da kötü birçok olay geçer ve bu olayların insan üzerinde bıraktığı bir takım izler vardır. Yaşanan bu kötü olayların izlerini, duygusal tıkanıklıkları EFT çalışmaları adı altında uygulanan yöntemle geride bırakabilirsiniz.

EFT, hemen herkes tarafından kolaylıkla öğrenebilen, uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak alternatif tıp yöntemi olarak algılanmamalıdır. EFT, tıpkı bir meditasyon bir yoga bir reiki gibi kişinin kendisine olumlamalar yapması için yardımcı yöntemlerden biridir.

EFT çalışmaları nasıl yapılır?

Duygusal Özgürleşme Teknikleri olarak bilinen EFT çalışmaları bedenin yaşam kaynağı olan enerjinin vücuda tekrar kazandırılması için uygulanan bir yöntemdir. Bu enerji bedene meridyen adı verilen kanallardan ulaşır. Kişinin yaşadığı birçok olumlu ya da olumsuz olay, kazanılan her tecrübe bedenimizi etkiler. Yaşanılan bu olumsuz olaylar meridyen denen kanalları kapatmaya başlar. Kapanan kanallar yüzünden bedenimizin ihtiyacı olan enerji akışı gerçekleşmez. EFT çalışmaları bu kanalları açılması için yapılan uygulamalardan biridir.

İlk önce olumsuz hissetmenize neden olan olay gün yüzüne çıkarılarak meridyenlerin enerji kanalları ucundaki bazı noktalara parmak uçları kullanılarak hafif vuruşlar yapılmaya başlanır. Böylece kapanan kanallar bu vuruşlar sayesinde açılır ve enerji tekrar bedeninize akmaya devam eder. Hem beden olarak hem duygusal olarak enerjiniz dengelenmiş olur.

EFT nerelerde kullanılır?

  • Madde bağımlılığı olan kişilerde kullanılabilir.
  • Duygusal travmalar yaşayan kişiler bu yöntemi kullanabilirler.
  • Olumsuz birçok düşünceye sahip kişiler yani öfke, endişe, korku, kin, kıskançlık gibi düşünceleri sıklıkla yaşayan kişiler EFT çalışmalarından yararlanabilir.
  • Çeşitli fobilere sahip kişiler mesela yükseklik korkusu, böcek korkusu, kapalı alan korkusu gibi fobileri olan kişilerde EFT çalışmaları uygulanabilir.

EFT çalışmaları ilişkiler konusunda, bedensel sorunlarda yani baş, boyun ağrısı, migren ağrıları gibi ağrıların dindirilmesinde, cinsel sorunlarda, performans artırma gibi durumlarda kullanılabilir. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde katılacağınız EFT çalışmalarıyla hayatınızı değiştirebilir ve hayatınızda bulunan olumsuzluklara dur diyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =