Aile Dizimi Terapisi

Aile dizimi, aile fertleri arasındaki tüm gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayarak aile fertlerinin iyileşmesini sağlayan bir terapi çeşididir. Herkesin bir ailesi vardır ve bir aileye ait olmak ön plana çıkar. Geçmişte aile içinde yaşanan olaylar aile dizimi terapisi ile ortaya çıkarılarak kişiler arasındaki iletişimsizlik çözümlenmekte ve bireyler birbirlerine olan duygularını rahatlıkla söyleme imkanını bulmaktadır.

Aile dizimi terapisinin amacı nedir?

Aile dizimi terapisinin amacı, aile içinde bozulmaya başlayan ilişkilerin düzenlenmesi, aile bireylerinin birbirine olan negatif tutumlarının değiştirilmesi, aile içinde üstlenilen rollerin çıkmaza girdiğinde nasıl eski haline getirilmesi gerektiği konusunda yapılan bir terapi türüdür.

Aile dizimi terapi şekilleri vardır. Bireysel terapi, workshoplar, grup terapisi, hastalık dizimleri olmak üzere terapi şekilleri uygulanabilmektedir.

Aile dizimi terapisi nasıl yapılır?

  • Aile dizimi terapisi uygulanabilmesi için dizimi yapılan kişi, izleyiciler ve dizimdeki temsilcilere ihtiyaç vardır. Bu yüzden isteğe bağlı olarak seans şeklinde yapılmakla beraber 10-15 kişilik gruba ihtiyaç duyulur.
  • Terapi sırasında psikolojik durumlar, rahatsızlık yaratan ruhsal durumlar ortaya dökülür.
  • Aile bireylerinin birbirine olan duyguları, aradaki iletişim gün yüzüne çıkarılarak ortaya çıkan terslikler üzerine konuşularak kişilerin olumsuz düşünceleri pozitif duygulara çevrilmeye çalışılır.
  • Terapi sırasında kişilerin birbirlerine olan tüm duyguları ortaya çıkarılarak birbirlerinden istenenler, ne yapılması gerektiği ortaya çıkarılarak bireyler bu konuda bilinçlendirilmeye çalışılır.

Aile dizimi terapisi hangi alanlarda kullanılır?

Aile dizimi terapisi birçok alanda kullanılabilir. İş sorunları ve mali problemler, kronik yorgunluklar, özgüven eksikliği, panik atak, depresyon gibi birçok psikolojik rahatsızlıklarda, yeme bozukluklarında, çeşitli korku ve takıntılar, kadın erkek arasındaki ilişkilerde, kanser ve daha birçok hastalığın tedavisinde, kişilerde oluşan libido eksikliğinde aile dizimi terapisi uygulanabilir.

Hemen herkesin hayatında birçok olumsuz olaylar olmuştur. Geçmişte yaşanan bu olumsuz olaylar kişinin dışa vurmaması, içine atması yüzünden insanın içinde birikerek ileride rahatsızlıklar şeklinde ortaya çıkar. Geçmişte bizi rahatsız eden olayların şimdiki hayatımızı etkilememesi ve daha kaliteli bir yaşam sürmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde katılacağınız aile dizimi terapisi ile yaşamınızı yeniden düzenleyebilir, ileriye daha huzurlu, daha sağlıklı ve umutlu bakmanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 10 =