Reiki Kursları

Reiki Kursları

Reiki, günümüzün en popüler kişisel gelişim yöntemlerinden biridir. Reiki, evrensel yaşam gücü enerjisidir. Mika Usui adlı bir Japon tarafından bulunmuş bir şifa enerjisidir. Günümüz insanı birçok şekilde artık kimyasal çözümler yerine alternatif tıp gibi reiki tekniklerini uygulamaya özen göstermektedir.

Reiki’nin faydası nedir?

  • Kişinin ruhsal, zihinsel, bedensel ve duygusal sorunlarına karşı kullanılan bir enerji oluşturmasına imkan verir.
  • Kullanılan enerji sayesinde kişiyi bunaltan sorunlardan uzaklaşmasına olanak tanır.
  • Kronik birçok hastalıkta reikinin tartışılmaz bir yararı olduğu kesinleşmiştir.
  • Özellikle kanser hastalarında uygulanan reiki teknikleri sayesinde birçok kanserli hasta daha rahat ve kolay bir hastalık evresi geçirmektedir.

Reiki ile tedavi nasıl yapılır?

Reiki, bazı hastalıklar dışında hemen her hastalıkta ve problemde kullanılabilir. Reiki ile tedaviye başlamadan önce reiki uygulayacağınız kişi sırt üstü yatırılır. Tüm maharet ellerdedir. İlk başta eller reikiyi alacak kişinin yüzüne konur. Sonrasında alnına ve başın iki tarafına konularak belli noktalara enerji verilmeye başlanır. Her bölge için 5-10 dakika enerji vermek gerekir. Reiki baş bitiminde boyna fazla baskı yapılmadan yapılmalıdır. Reikinin yer ve zaman kısıtı yoktur ve kişinin rahat olması gerekir. Aynı zamanda reikiyi verecek kişinin de kendini rahat bir oturma şeklinde tutması gerekir.

Reiki kaç aşamadan oluşur?

Reiki üç aşamadan oluşur. İlk aşamada ellerinizle çalışarak kendinize, başkasına hayvan ve bitkilere de enerji verme imkanını bulursunuz. İkinci aşama şifa enerjilerinin daha geniş halini yaymaya başlarsınız. Yani uzaktan da enerji gönderme imkanına ulaşırsınız. Üçüncü aşamada ise enerji çok daha güçlü hale gelir. Hatta üçüncü aşamada öğretmen olup başkalarına da öğretme imkanı bulursunuz.

Reiki en kolay nasıl öğrenilir?

Reiki, öğrenilmesi en kolay yöntemlerden biridir. Hemen herkes reiki uygulayabilir. Reiki eğitimleri alarak her aşamasını geçebilir ve en son aşamada öğretmen olma fırsatını bulabilirsiniz. Reiki eğitimleri sırasında size aktarılan enerji sizinle bir ömür boyu kalır. Çok kısa sürede öğrenilebilir ve uygulaması oldukça basittir.

Siz de reiki kursları almak ve reiki şifacısı olmak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde kurslara katılabilir, usta bir reiki şifacısı olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =