Regresyon Kursları

Regresyon Kursları

Regresyon, iki ya da daha fazla değişken kullanılarak bunlar arasındaki ilişkiyi ölçmek için kullanılan bir analizdir. Tek bir değişken ile yapılıyorsan tek değişkenli regresyon, birden fazla değişkenle yapılıyorsa çok değişkenli regresyon olarak tanımlanır. Burada önemli olan değişkenlerden birinin bağımlı diğerinin bağımsız değişken olmasıdır. Soldaki değişken sağdaki değişkenden etkilenirken, sağdaki değişken soldaki değişkenden etkilenmemelidir.

Regresyon terapisi ile bilinçaltına itilmiş, hatıralarda kötü yer edinmiş, negatif düşünceleri tedavi edilmeye çalışılır. İnsanoğlu unutmaya yatkın bir varlıktır. İyi ya da kötü yaşanan hemen her şeyi bilinçaltına iterek unutma reaksiyonu gösterebilir. Ancak her ne kadar unutmaya meyilli olunsa da bilinçaltı tüm yaşanan iyi ya da kötü olayları bilinçaltında saklı tutar. Bu bilinçaltına itilen birçok sorun, anı, olay ileride birçok sorun olarak karşımıza çıkar. Baskı altına girer, insan kendini bu konuda rahatsız ve kötü hissedebilir. Regresyon terapisi bu baskı altına alınmış, insanı rahatsız eden, problem yaratan anıları gün yüzüne çıkararak pozitif düşünmeye yönlenerek bu olumsuz düşüncelerden kurtulmaya hedefler.

Yaşanılan olaylar hiçbir şekilde değiştirilemez. Ancak geçmişte yaşanılan bu olayların olumsuz etkileri, negatif düşünceler, regresyon terapisi sayesinde pozitife çevrilebilir.

Regresyon terapisi hangi alanlarda kullanılabilir?

  • Aile içi kötü giden ilişkiler
  • İnsanın kendisiyle olan sorunları
  • Karşı cinsle olan sorunlar
  • Bedensel hastalıklar (bel ağrıları, alerjiler, mide ağrıları, psikosomatik rahatsızlıklar vs.)
  • Özgüven yitimi
  • Kendini ifade edememe sorunu
  • Anoreksia ya da obezite
  • Fobiler
  • Öfke sorunu
  • Kaygı, endişe durumları vs. gibi birçok konuda regresyon terapisi kullanılabilir.

Regresyonun faydaları nelerdir?

Geçmiş yaşam terapisi olarak da tanımlanan regresyon tedavisinin bazı faydaları bulunmaktadır. Regresyon tedavisi sayesinde özgüven ve özsaygı artmaya başlar. Zihin huzura kavuşur. Duygu, düşünce ve davranışlarda olumsuz ve istenmeyen alışkanlıklardan kurtulmaya başlanır. Yaşam gücü yeniden kazanılmaya başlanır ve hayattan daha fazla zevk ve keyif alınmaya başlanır.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız regresyon eğitimi sayesinde siz de geçmiş yaşam terapisi uygulayabilir ve hayatınızda olumsuz giden, sizi etkileyen, başarısız olmanıza sebep olan olayları gün yüzüne çıkararak hayatınızı daha kaliteli hale getirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 5 =