Nefes Terapisi Kursları

Nefes Terapisi Kursları

Tıp dilinde holoterapi olarak adlandırılan nefes terapisi kişinin yaşamı boyunca bilinçli şekilde nefes alması, sağlıklı yaşama doğru ilerlemesi için yapılan bir terapidir. Sağlık için en önemli kural doğru şekilde nefes almayı öğrenmektir. Doğru nefes alımı yaparak beyne giden damarlar uyarılır ve vücut fonksiyonlarını çok daha kolay ve tam anlamıyla yerine getirmeye başlar. Gerek psikolojik gerekse fizyolojik birçok rahatsızlık doğru nefes teknikleri sayesinde olumlu etkilenmekte ve kişi daha sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir.

Nefes terapisinin yararları nelerdir?

Nefes terapisi sayesinde hayatla ilgili zor sorulara cevap bulabilirsiniz. Duygusal ve fiziksel sorunların ortadan kalktığını görebilirsiniz. Kötü alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz. Fiziksel enerjinizi daha doğru şekilde dengeleyebilir, neşe, mutluluk ve başarıyı bulabilirsiniz. Daha enerjik daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Daha önceden

Holoterapik seanslar kaç aşamada yapılır?

  • Bilincin deneyim haritasının sunulması
  • Müzik eşliğinde nefes çalışması
  • Uyarıcı telkinler
  • Özgür bırakma süreci
  • Deneyimlerin paylaşılması aşamalarından oluşur.

Yemek yemeden, su içmeden günlerce yaşayabiliriz. Ancak nefes almadan değil bir gün 10 dakika bile dayanamayız. Bu yüzden nefes terapileri ile daha sağlıklı bir bedene ve yaşama kavuşabilirsiniz. Tam anlamıyla nefes alınmadığı zaman vücut, gerek olan oksijeni tam anlamıyla alamaz. İnsan vücudundaki hücreleri besleyen oksijendir. Bu yüzden hücrelerin doğru ve tam anlamıyla beslenebilmesi için gerçek ve tam anlamıyla nefes almak gerekir. Bunun için nefes terapisi eğitimleri alabilirsiniz.

Dünya çapında birçok kişi ünlüler de dahil olmak üzere hayatlarının daha iyi olması, neşeli, canlı ve enerjili olması için nefes terapilerinden yararlanmaktadır.

Nefes açmak için neler yapılmalıdır?

Nefes alışımı düzenleyerek nefesin açılması, daha rahat ve derin nefes almayı öğrenebilirsiniz. Bunun için yaklaşık 5 seanslık ama kişinin durumuna göre değişebilen nefes terapisi eğitimleri alabilirsiniz. Bu seanslar sonrasında kendi kendinize nefes seansı verme imkanına ulaşabilir ve hayatınızı bambaşka bir şekilde şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Tam olarak bir arınma sanatı olan nefes terapileri geçmişte yaşanan travmaların fiziksel boyutlarını bularak temizlenmeyi, duygusal ve mental boyutlarda arınma ile başlar. Bu eğitimler sayesinde enerjinin artması, mental ve duygusal manada daha mutlu ve keyifli bir duruma geçmenizi sağlayabilirsiniz. Vücut sistemi için gerekli olan oksijeni daha dengeli şekilde kullanmayı öğrenirsiniz.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde nefes terapisi eğitimleri alabilir, kafanıza takılan soruları, merak ettiklerinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 13 =