Meditasyon Kursu

Meditasyon Kursu

Meditasyon, gün içinde oluşan stresi, kaygıyı, tasayı azaltmak, iç huzuru yakalamak için güvenli ve basit şekilde uygulanan bir tekniktir. Kişi meditasyon sayesinde duygusal, fiziksel e zihinsel tüm hallerini dengelemeye çalışır. Meditasyon, hemen herkes tarafından uygulanabilecek bir rahatlama tekniğidir. Çok eski bir tarihi olmasına rağmen meditasyon ile ilgili bilimsel araştırmalar 60’lı ve 70’li yıllarda başlamıştır.

Meditasyon kaç gruba ayrılır?

Yapılan araştırmalarda yani denekler üzerinde yapılan EEG araştırmaları sonucu beynin yaydığı elektriksel dalgalar 4 gruba ayrılmıştır.

  • Beyin dalgalarının en ağır frekanslı olduğu dalga deltadır. Derin uyku, koma ve anestezide ortaya çıkar.
  • Uyuklama halinde oluşan dalga boyu ise tetadır.
  • Fiziksel bedenin şifalanması ve yenilenmesi için alfa dalga boyu ilgilidir.
  • Uyanık haldeyken mantıklı, analit davranış ve problem çözümünde içinde bulunduğumuz durum betadır. Bu durumda acıyı, endişeyi, korkuyu, sevinci, üzüntüyü hissedebilirsiniz.

Meditasyon ne zaman yapılmalıdır?

Teoride meditasyon bir kitaptan öğrenilebilir. Ancak meditasyon hem öğreten hem de uygulayan kişi için meditasyon tekniğinin en iyi şekilde öğrenilmesi için meditasyon eğitimi alınması konusunda birleşmektedir.

Genellikle sabah erken saatlerde meditasyon yapmak enerji ve huzuru kazanmak için en uygun zamanlardır. Günlük aktivitelere sabah yapılan meditasyon ile çok daha kolay adapte olma eğilimi gösterebilirsiniz. Bireysel olarak meditasyon yapılabileceği gibi grup meditasyonu da yapabilirsiniz.

Meditasyon yapılırken tüm vücudunuzu rahatlatmalı ve meditasyonunuzu bozacak tüm unsurları ortadan kaldırmalısınız. Bunun için telefonlarınızı kapatmalı, televizyon, radyo gibi sizi rahatsız edecek ya da meditasyona transına geçmenizi engelleyecek sesleri çevrenizden uzaklaştırmalısınız.

Meditasyonun faydaları nelerdir?

Meditasyonun insan bedenine, ruhuna, zihnine birçok faydaları vardır. Meditasyon yaparak nefes tekniklerini öğrenebilirsiniz. Oksijeni daha verimli kullanmayı öğrenirsiniz. Rahatlık ve gerginlikten uzaklaştırır. Olumlu düşüncelere ulaşmanızı sağlar. Meditasyon öfkeyi kontrol altına almayı kolaylaştırır. Yaşama çok daha fazla bağlanmayı sağlar. Bakış açısını genişletir.

Meditasyon kursu almak, meditasyon ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruya karşılık bulmak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan destek alabilirsiniz. Alacağınız meditasyon kursu sayesinde daha kaliteli yaşamayı, yaşam standartlarınızı daha iyi düzeye çıkarmayı sağlayabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − five =