Aile Dizimi Terapisi Kursu

Aile Dizimi Terapisi Kursu

Bert Hellinger tarafından bulunan aile dizimi, hem bireysel hem de grup şeklinde terapisi yapılabilmektedir. Ailesiyle barışık olmayan, ilişkileri kötüleşmeye başlamış, başarısız olmuş kişilerin arasındaki düzeni bulmaya, fikirleri pozitifleştirmeye yarayan bir tekniktir. Hellinger terapisi olarak da bilinen aile dizimi bir ailenin kuşaklar boyunca görünen ya da görünmeyen bir bağla bağlı olduğu görüşüne dayanır. Özellikle psikolojik sorunların birçoğunun altında yatan nedenin aile kökeninden geldiğine inanılarak aile içinde yaşanan sorunların derinliklerine inilerek uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Aile diziminin amacı nedir?

Aile diziminin amacı, kişinin yaşamında herhangi bir alanda krize ya da kilitlenmeye neden olacak sorunlarına çözüm bulmaktır. Bu bireysel yapılabildiği gibi grup olarak da yapılabilmektedir. Cinsel sorunlardan, psikolojik sorunlara, ailevi sorunlardan, evlilik sorunlarına kadar ya da hoşnut olmadığınız, sevmediğiniz, hoşlanmadığınız aile içi sorunlara çözüm getirmektedir. Kişinin yaşadığı duygusal çöküntüyü, kilitlenmeyi aile dizimi terapisi sayesinde değiştiren bu yöntem sayesinde birçok psikolojik sorun çözümlenmektedir.

Aile dizimi terapisi nasıl yapılır?

Aile dizimi terapisi sayesinde kişi, aile içinde bireyler arasında yaşanan tüm sorunları, kaygıları, korkuları görerek bunun üzerinde çözümlere odaklanılarak yapılmaktadır. Terapi seansları sırasında bireylerin birbirine olan kötü düşünceleri, bir bakıma nefretleri törpülenmeye çalışılır. Karşılıklı olarak yaşananların bireyler üzerinde yarattıkları ortaya çıkarılarak kişilerin birbirine tahammül derecesi dengeleniyor ve karşılıklı kişilerin birbirlerini anlayarak affetmeleri safhalarına kadar gidiyor.

Aile dizimi terapisinde amaç kimsenin değişmeden, olduğu gibi kabul edilmesini sağlamak ve ruhun özgür bırakılmasına imkan vermektir. Aile bireylerinin kendi içinde yaşadıkları tüm kaygılar, tasa ve problemler, bireylerin birbirini anlayarak ve olduğu gibi kabul ederek affetmeleri, birbirlerine karşı olan nefretleri ve üzüntülerini defetmeyi amaçlar.

Aile dizimi çalışması, grup çalışmasıyla başlar ve ileri aşamalarında sembollerle çalışmak mümkündür. Siz de aile dizimi terapisi almak ya da aile dizimi terapisi eğitimi hakkında daha bilinçli olmak ve eğitimlerden yararlanmak istiyorsanız metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde yapılan eğitimlere katılarak bu konuda geniş bilgiye ve tecrübeye sahip olabilirsiniz. Alacağınız eğitimler sayesinde siz de gerekli gördüğünüz zamanlarda aile dizimi terapisi uygulayarak şifa bulabilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =