Color Renk Terapisi

Renkler her zaman insanlara bir huzur bir rahatlık vermiştir. Kuantum terapileri içinde geçen ve alternatif terapi yöntemlerinden biri olan color renk terapisi ile şifalar enerjiler harekete geçirilerek kişilerin rahatlaması ve pozitif enerji ile dolması sağlanır.

Color renk terapisinde gökkuşağında bulunan renkler ön plana çıkar. Color renk terapisinde amaç renklerin kullanılarak kişiyi bedenen ve zihnen rahata kavuşturmak, tedavi etmek ve dengeyi sağlamaktır. Işık enerjisinden yararlanılarak farklı dalga boylarından ve frekanslardan yararlanılarak color renk terapisi gerçekleştirilir.

Renk terapisinde hangi renkler hangi amaçlarla kullanılır?

Color renk terapisinde gökkuşağında bulunan renklerden yararlanılır. Her rengin kendine özgü karakteristik gücü ve özelliği vardır.

  • Kırmızı renk duygu ve tutkuları ortaya çıkarır. Canlandırıcı gücü vardır.
  • Sarı renk kişinin zihinsel faaliyetlerine etki eder. Moral bozukluğu, kötümserlik, çeşitli mide, bağırsak ve mesane rahatsızlıklarında kişiye huzur ve rahatlık veren bir renktir.
  • Mavi ise sakinliği, umudu, bilinci, uyumu temsil eder. Dinlendirici etkisi vardır.
  • Turuncu renk neşenin ve yapıcılığın etkisini taşır. Özellikle adalelerde etkilidir. Ancak çok fazla kullanımı kişide huzursuzluğa ve bazı nevrozlara sebep olabilir.
  • Yeşil renk enerji artırır ve pozitiflik verir. İnsan yeşil renk ile huzuru ve sakinliği bulur. Ancak terapi sırasında çok koyu renk yeşil kişiyi karamsarlığa götürebilir ve kişinin güçten düşmesine yol açabilir.
  • Çivit mavisi ya da lacivert renk ise lenf ve salgı bezlerinde etkilidir. Vücudu toksinlerden arındırmaya yarar.
  • Mor renk ise iyi niyet temsilcisidir. Hem fiziki hem de ruhsal dengeyi kurmamızda yardımcı olur.

Color renk terapisi renklerin ışık enerjisi yardımıyla vücuda aktarılması ve kişinin rahatlamasını, dengesini kurmasını ve hayata daha farklı bakmasını sağlar. Hayatınızı hareketlendirecek sizin çakralarınızı pozitif yönde harekete geçirecek color renk terapisi ile hayatınızın akışını değiştirebilir, etrafınıza daha farkındalık yaratarak bakabilirsiniz. Alacağınız terapi sayesinde dünyaya daha farklı gözlerle bakma imkanına sahip olursunuz.

Renklerin bedeniniz üzerindeki etkisini görmek, yarattığı ruhsal ve zihinsel pozitifliği görmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan color renk terapisi alabilir, renklerin gizemli dünyasına dalarak hayatınızdaki rengin ne olduğunu hangi rengin sizi daha iyi hissettirdiğini keşfedebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 12 =