Özgüven ve Cesaret Kursu

Özgüven ve Cesaret Kursu

Özgüven, insanın kendini iyi hissetmesi, pozitif duygular geliştirmek ve kendinden memnun olmaktır. Bir nevi insanın kendisiyle barışık olması ve kendini olduğu gibi kabul ederek çevresindeki insanların da kendisini o şekilde kabul etmesini sağlamaktır. Bazı araştırmalara göre özgüven, daha anne karnındayken oluşmaktadır. Annenin bebek doğduktan sonraki bebekle olan iletişimi de bebeğin özgüveninin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Özgüven eksikliği nasıl başlar?

  • Eleştirilere karşı alınganlık göstermek
  • Kendi güçsüzlüklerini bastırmak için suçlama eğilimi
  • Çok fazla özgüven eksikliği kişileri karşı tarafa zarar verme eğilimine iter.
  • Kendini yalnız hissetmek ve çekingenlik göstermek
  • Ailenin gelişim evresinde çocuğa davranış biçimi

Özgüven ve cesareti olmayan insanlar, kendilerini toplumdan soyutlamaya ve yalnız kalmaya kendilerini mahkum ederler. Hiçbir şey başaramayacaklarını, toplum içinde başarısız olacaklarını düşünürler.

Özgüven ve cesaret kazanmak için bazı yöntemler vardır. Bunun için yapılması gereken şey özgüven ve cesaret eğitimi almaktır. Cesaret ve kendine güvenmeyi öğrenmek, bu iki faktörün birbiriyle güçlü bir bağ oluşturduğunu keşfetmek özgüven ve cesaret eğitiminin ana temelini oluşturur.

Özgüven ve cesaret arasındaki farklar nelerdir?

  • Fazla özgüvenli ve cesaretli kişi zarar görebilir.
  • Herkeste az da olsa cesaret vardır ancak özgüven herkeste olmayabilir.
  • Özgüven geçmişte kazanılan bir alt yapıya sahiptir. Cesarette alt yapıya gerek yoktur.
  • Özgüvensiz insan yapıcı olamaz.
  • Özgüveni olmayan insan korkak olur, cesaretsiz insan risk almaktan korkar.

Özgüven ve cesaret eğitiminde ne kazanırım?

Özgüven ve cesaret eğitimi almak isteyen kişiler ilk önce kendilerini daha iyi tanır, karşısındaki insana evet ya da hayır demeyi öğrenir. Özgüven ve cesaret eğitimi sayesinde gerek günlük hayatınızda gerekse profesyonel iş hayatınızda daha fazla saygınlık ve kabul görürsünüz. İş hayatınızda daha fazla başarıya imza atabilir, iş çevrenizdeki kişilere karşı daha profesyonel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Özgüven ve cesaret eğitimi sayesinde hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda alacağınız tüm bilgilerle farkındalık kazanabilirsiniz.

Özgüven ve cesaret konusunda probleminiz varsa, hayata ve insanlara karşı daha özgüvenli ve cesaretli olmak istiyorsanız metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile özgüven ve cesaret eğitimi alabilir, aklınıza takılan soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − six =