İkna Beceri Kursu

İkna Beceri Kursu

İkna becerisi, kişilerin birbirini etkilemesi ve birbirinden etkilenme yolunu denir. Kişilerin belirledikleri hedef üzerinde bir etki yaratmaları ikna becerilerini gösterir. İkna beceri eğitimi bu becerilerin geliştirilmesine ön ayak olur.

İkna beceri eğitimine satış ve pazarlama bölümünde çalışanlar, yöneticiler katılabilir. Bunun yanında belli bir kitleye hitap ederek kitleyi peşinden sürüklemek isteyen kişiler de ikna beceri eğitimi alabilirler.

İkna becerisinde en önemli nokta baskı ya da zorlama olmadan karşıdaki kişinin ikna olmasıdır. İknanın en belirleyici özelliği psikolojik ya da fiziksel olarak baskı ya da zora başvurulmamasıdır. İkna beceri eğitim sayesi hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda birçok hedefinize rahatlıkla ulaşabilir ve ikna becerisinin önemini kavrayabilirsiniz.

Özellikle satış ve pazarlama alanında çalışan kişilerin hem kendi kariyerleri hem de çalıştıkları firmaya karşı üstün ikna becerilerine sahip olmaları tercih edilir. Aslında önceleri sadece satış pazarlama alanında ikna becerilerinin olması gerektiği düşünülürken günümüzde hemen her alanda ikna kabiliyeti aranmaktadır. Bunun yanında ikna beceresi dendiği zaman çoğu kişinin aklına her zaman satış pazarlama işleri gelir. Birilerinin devamlı kapınızı çalarak size bir şeyler satmaya çalışması hiç de hoş değildir. Günümüzdeki ikna becerisi ise artık sadece bundan ibaret değildir. İnsanların kötü alışkanlıklarından kurtulmak için mesela sigara problemi, içki problemi, gereksiz yere ilaç kullanımını engelleme gibi durumlarda da kişilerin ikna becerileri ya da ikna olma isteklerinin artırılması çok önemlidir. Ancak günümüzde yine de en çok geçerliliğini koruyan ve popüler olan satış pazarlama alanında yapılan iknadır.

İkna yöntemleri nelerdir?

Özellikle satış pazarlama alanında kullanılan birçok ikna yöntemleri vardır. Bu ikna yöntemleri kullanılarak bilinçsiz ikna yöntemlerinden vazgeçilmekte ve karşı taraf daha kolay ikna olabilmektedir.

  • Önce küçük sonra büyük rica yöntemi
  • Önce büyük sonra küçük rica yöntemi
  • Gittikçe artan ricalar yöntemi
  • Sadece o değil ya da satışı tatlandırma yöntemi
  • Evet-evet yöntemi
  • Acaba yerine hangi yöntemi
  • Soruya soruyla karşılık verme yöntemi
  • Yer etme yöntemi
  • Borca sokma yöntemi

Bu yöntemler sadece satış ve pazarlama alanında değil günlük hayatta da kullanılabilecek yöntemlerdir. Bu yöntemler ikna tekniğinin temel taşlarıdır ve ister günlük hayatınızda isterseniz profesyonel iş hayatınızda sıklıkla karşınıza gelebilecek yöntemlerdir.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız ikna beceri kursu sayesinde siz de aranan bir satış pazarlamacı olabilir ya da günlük hayatınızda ikna kabiliyetinizi kullanarak birçok kişiyi peşinizden sürükleyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =