Beden Dili Kursu

Beden Dili Kursu

İnsanların birbirleriyle olan iletişimini daha kolay şekilde yapmak için uyguladıkları jest, mimik ve hareketlerin konuşma işlevi olmadan yapılması hali beden dilini oluşturur. İletişimin en önemli faktörlerinden biri olan beden dili, samimiyeti, kişinin kendine olan özgüvenini, anlatılmak istenen şeyin daha kolay ve kısa yoldan anlatılmasıdır.

Beden dili, kişinin anlatmak istediği şeyi daha etkili yoldan anlatmasıdır. Beden dilinde hareket ve jestler ölçülü şekilde ve tam yerinde kullanıldığında karşıdaki kişi çok daha çabuk etkilenir.

Beden dilini hangi hareketler oluşturur?

Beden dilinde eller, yüz hareketleri, duruş, gözlerin birbiriyle teması, bacak hareketleri, kol hareketleri kullanılır. Beden dilini kullanırken kişilerin birbirine olan mesafesi bile önemlidir. Beden dilinin etkili olabilmesi için göz teması aşırı olmamalıdır. Kollar her zaman önde ya da arkada bağlı tutulmamalıdır. Parmakları devamlı masa üzerinde tıklatmak kişinin size verdiği dikkati dağıtır. Beden dilinde duvara, masaya ya da herhangi bir yere yaslanılmaz. Hareketler çok da rahat olmamalıdır.

Beden dilini bedenin duruşu, yapılan jestler, gösterilen mimikler ve kişinin çoğu zaman karşı tarafla teması oluşturur. Beden dilini en iyi şekilde kullanmak ve daha etkili olabilmek için beden dili eğitimi alınması gerekir. Kişisel gelişimin en önemli ayrıntılarından biri olan beden dilini kullanarak karşınızdaki kişiyi daha çabuk ve kolay şekilde etkileyebilir, anlatmak istediğiniz şeyi kolayca anlatabilir ve karşınızdaki ikna edebilirsiniz.

Beden dilini kullanmanın faydaları nelerdir?

  • Beden dili kullanarak karşınızdaki kişi ile çok daha kolay temas kurar ve empati yapabilirsiniz.
  • Karşınızdaki kişiyi çok daha kolay etkileyerek ikna edebilirsiniz.
  • Kendinizi ifade ederken beden dilini kullanmanız karşınızdaki kişide çok daha derin izler bırakır.
  • İlk karşılaştığınız bir kişide beden dilini kullanmanız çok daha etkili olmanızı sağlar.

Özellikle oyunculuk sektöründe beden dilini kullanmanın önemi çok büyüktür. Bu yüzden günümüzde artık birçok oyuncu, kariyerini daha da geliştirmek için beden dili eğitiminden yararlanmaktadır. Kendinizi doğru ifade edebilmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’dan beden dili eğitimi alabilir, kafanıza takılan soruları sorabilir, kariyerinizde biraz daha üst sıralara gelmek ve daha kolay daha doğru şekilde anlaşılma imkanına erişebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =