Hafıza Teknikleri

Unutkanlık, genç olsun yaşlı olsun hemen herkesin başında olabilecek bir durumdur. Özellikle stresli zamanlarda birçok kişi unutkanlık yaşayabilir. Aslında çok normal olan bu davranış bazı kimselerde daha belirgin daha fazla yaşanabilir. Böyle durumlarda insanın aklına hemen hafızamda bir sorun olup olmadığı sorusu gelebilir. Çoğu zaman bazı nadir görülen hastalıkların dışında unutkanlık günlük hayat içinde yaşanan stresten kaynaklanan unutkanlık olduğu bilinmektedir.

İnsanlar en çok neleri unutur?

  • Genelde insanların unuttukları şeyler arasında adlar, rakam ve tarihler gelir.
  • Kısa süre içinde ve zorla öğrenilen şeyler
  • Kendimizi hasta hissettiğimiz zamanlarda isteksizce öğrenmek zorunda kaldığımız şeyler
  • Kişilerin hayatlarında uğradıkları başarısızlıklar
  • Ara vermeden ve uzun sürede öğrenilen şeyler
  • Rastgele öğrenilen şeyler
  • Kulaktan dolma öğrenilen şeyler
  • İyice kavranmamış şeyler

Kuvvetli bir hafıza için neler yapılabilir?

Kuvvetli bir hafıza hemen her insanın imrendiği bir durumdur. Hafıza teknikleri sayesinde daha kuvvetli bir hafızaya kavuşabilirsiniz. Kuvvetli bir hafızaya bazı alıştırmalar yaparak ya da beslenmeye dikkat edilerek sahip olmak mümkündür. Zihin egzersizleri yapmak hafızayı kuvvetlendirir. Haftada 2-3 kez yağlı balık yemek ya da balık yağı haplarından kullanmak zihni açar ve hafızayı kuvvetlendirir. B vitamini ile yine hafızayı kuvvetlendirebilirsiniz. B vitamini yanında B3 ve B13 vitaminlerini alarak da beyin fonksiyonlarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Yani beyne daha fazla oksijen gönderebilirsiniz. Çok aşırıya kaçmamak kaydıyla kafeinli kahve içerek zihin performansınızı artırabilir, hafıza ve konsantrasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

Hafıza teknikleri nasıl kullanılır?

Hafıza teknikleri, beyin gücünü kullanmaktır. Sözcükler, rakamlar, analizler, çizgisel yönler beynin sol tarafıyla harekete geçirilir. Sağ tarafıyla renkler, ritm, hayal gücü, boyut kısmı harekete geçer. Tüm bunların kullanma yüzdesini yukarıya çekmek ise hafıza tekniklerini kullanmakla mümkündür.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile hafıza teknikleri çalışmalarına katılabilirsiniz. Böylece beyninizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilir, hafıza tekniklerini kullanarak unutkanlık gibi problemleri yaşamadığınız gibi beyninizin çok büyük bir harddisk olduğunu görebilir ve en beyninizin en ücra köşelerinde kalmış ayrıntıları bile hatırlama imkanına sahip olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × one =