Evlilik Danışmanlığı

Evlilik, hemen herkesin isteyebileceği ancak kimi zaman yürümeyen ancak bir şekilde bazı sebeplerle yürütülmeye çalışılan bir durumdur. Kimi insanlar evliliklerinde mutlu olurken bazı evli çiftler bu konuda oldukça şanssız olabilmektedir. Evlilik danışmanlığı sayesinde evlilik ilişkisini her iki taraf için de olumlu hale getirmek için gerçekleştirilen psikolojik danışmanlıktır.

Evlilik aslında iki farklı insanın bir araya gelerek hayatlarını uzun bir ilişki içinde beraber geçirdikleri bir süreçtir. İki yabancı insan için yaşama beraber tutunmak, aynı zorlukların üstesinden gelmek çoğu zaman kişileri zorlayabilir. Evliliğin çiftler üzerinde hem psikolojik hem de sosyal ve ekonomik olarak etkileri vardır. Bu etkileri en iyi şekilde atlatmak oldukça önem kazanır.

Evlilik danışmanlığı birçok şekilde verilebilir. Bireysel evlilik danışmanlığı, eşlerin birlikte katıldığı danışmanlık, grup danışmanlığı ve kombine danışmanlık olmak üzere verilebilir. Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Evliliklerde çoğu zaman tartışmalar, iletişimsizlik durumları olabilir. Kişiler kendi aralarında bazı kararları alamıyorlarsa profesyonel yardım almaktan çekinmemelidir.

Evlilik danışmanlığının faydaları nelerdir?

  • Çiftlerin hem kendilerine hem de kişiler arasında oluşan ilişkilere karşı bir farkındalık geliştirmelerine yardımcı olur.
  • Eşler arasındaki iletişim daha işlevsel hale gelir.
  • Hem erkek hem kadın açısından aileleriyle olan sorunlarına çözüm bulunabilir.
  • Çocuk yetiştirme zamanında kişilerin birbirlerine yardımcı olmaları ve çocuk yetiştirme sorunlarına çözüm bulunması
  • Çiftler arasındaki temel insani ihtiyaçların giderilmesine destek gibi faydaları bulunmaktadır.

Evlilik danışmanlığının belli bir süresi var mıdır?

Evlilik danışmanlığının belli bir süresi yoktur. Çiftlerin arasındaki sorunların çeşitliliğine, kişilerin ihtiyacı olan ve beklentilerinin ne derece karşılanabileceğine göre bu süre değişebilir. Çiftlerin yaşadığı sorunlar hatta sadece çift olarak değil bireysel olarak da yaşadığı bazı sorunlar farklıdır. Bazen evlilik problemlerinde iletişimsizliğin yanı sıra kişilerin madde kullanımı, eşlerin birbirine olan sadakat durumu, kişilerde olabilen kişilik bozukluğu gibi durumlar evlilik danışmanlığının süresini uzatabilir. Çünkü bu gibi durumların tedavisi biraz daha zordur ve zamana yayılması gereken, süreç isteyen durumlardır.

Evliliğin daha uzun süreli ve mutlu şekilde geçmesi iki kişiye bağlıdır. Çoğu zaman çiftler arasında dengesizlik, uyumsuzluk sorunları olabilir. Bu uyumsuzluğu bu dengesizliği geçirmek için evlilik danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na istediğiniz soruları sorabilir, danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak evliliğinizde önemli adımlar atabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 5 =