Aile Danışmanlığı

Aile, insan hayatının en önemli unsurlarından biridir. Ancak çoğu ailede yaşanan olaylar, kişilerin karakterleri, davranışları aile içi huzurun bozulmasına, ailede bulunan bireyler arasında iletişimsizliğe sebep olur. Bu ise çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Aile danışmanlığı ile ilişkiler açısından sorunu olan kişilerin evlilik, ayrılma, boşanma sırasında kişilerin geçireceği dönemde özellikle çocuklar açısından da daha rahat atlatılması için kişilere yardımcı olmaktır. Bir boşanma sırasında aile bireylerinin özellikle çocukların nasıl etkileneceği bu etkilerin nasıl ortadan kaldırılacağı konusunda kişilere verilen danışmanlık hizmetleridir.

Aile danışmanlığı hangi alanlarda kullanılır?

  • Anne ve baba arasında iletişim problemlerinde
  • Bireylerin birbirleriyle olan çatışma durumlarında
  • Boşanma süreçlerinde
  • Kişilerin flört zamanları ve bu zamanlarda oluşabilecek sorunlarda
  • Ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkilerde kullanılır.

Aile danışmanlığında bireysel terapiden çok ailenin geneline yapılan bir terapi uygulaması vardır. Aile içindeki kişilerin birbirine olan tutumu, bireylerin birbirleriyle olan iletişim durumları bu iletişim içinde birbirlerine nasıl davranmaları gerektiği konusunda aile fertlerine danışmanlık verilir.

Aile danışmanlığının amacı nedir?

Aile danışmanlığı diğer danışmanlık gibi bireyi tek olarak almaz tüm aileyi ele alır. Bu yüzden tüm aile bireyleri bir bütün olarak ele alındığı için o anda kişilerin tüm sorunları kolaylıkla ortaya dökülebilir. Bireysel terapi olduğunda sadece o kişinin sorunları ele alınır ve onun sorunları üzerinde yoğunlaşılır. Aile bireyleri toplu halde danışmanlık sürecinden geçtiği zaman kişilerin beraberce ortak etkilendikleri sorunlar ortaya çıkarılarak çözüm noktasına ulaşılmaya çalışılır. Yeri geldiği zaman çekirdek aile dışında ailenin diğer büyük fertleri de bu terapinin içine katılabilir. Bunun akabinde sadece sorunlu tek birey yerine aile içinde ister çekirdek olsun ister daha geniş aile olsun tüm bireylerin sorunları karşılaştırılarak etkileşimler ortaya çıkarılır ve çözüm aranır.

Aile danışmanlığının amacı sadece sorunlu olan kişiyi değiştirmek, iyileştirmek değil tüm ailenin bu iyileştirme içine alınmasıdır. Böylece aile içi etkileşim, iletişim daha düzenli ve sağlıklı bir ortama dönüştürülebilir.

Aile danışmanlığından yararlanmak ve daha iletişime geçmiş daha sağlıklı bir aile ortamı için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na istediğiniz soruları sorabilir, alacağınız danışmanlık sayesinde çok daha mutlu ve huzurlu aile ortamı içinde daha kaliteli iletişimde bulunabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + eight =