Blog

Karı Kocanın Arasını Bulmak İçin Yapılan Uygulamalar Günah Mı?

Büyü yapılması dinimizde hem günah hem de haramdır. Ancak öyle büyüler vardır ki sadece kişinin iyiliği için yapılan büyülerdir. Arası bozulan karı kocanın arasını bulmak için yapılan uygulamalar, birbirini seven insanların birbirine daha fazla bağlanmasını sağlamak için yapılan büyüler aslında iyi büyülerdir. Bu tür büyülerin yapılmasında dinimizce bir sakınca yoktur. Amaç burada birbirini seven insanların sevgi bağını daha güçlendirmek, arası bozulan karı kocanın arasını bulmak ve birbirlerine dönmelerini sağlamaktır. Bu yüzden arayı düzeltmek, insanların daha fazla mutlu olmasını sağlamak için yapılan uygulamaların günahı yoktur.

Evlilik, Allah katında oldukça kutsaldır. Büyü tesiri ile bozulan yuvaları kurtarmak, kişilerin birbirlerine karşı daha fazla sevgi ile dolmasını sağlamak için yapılan büyüler iyi niyetlidir. Bu yüzden Allah katında hiçbir günahı yoktur. Ancak kötü amaçlı yapılan çiftlerin ayrılmasını sağlamak, eşlerin arasını bozmak için yapılan büyüler kötüdür ve günahı vardır.

Ayetler ile yapılan büyüler ayetlerle bozulabilir ancak başka malzemeler kullanılarak yapılan büyüler ya büyü yapılan malzemelerin aynısı kullanılarak yapılır ya da başka ritüeller kullanılarak yapılır. Önemli olan büyünün ne tür bir büyü olduğunu tespit etmek ve buna göre uygun olan çözümü bularak büyüyü bozmaktır. Allah katında da büyünün bozulması kötü değildir. Çünkü amaç iyidir ve kişiyi sıkıntıdan kurtarmak için yapılan bir uygulamadır.

Büyüler hakkında kafanıza takılan sorularınıza cevap bulmak istediğinizde metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na ulaşabilirsiniz. Büyüler hakkında detaylı bilgi alarak üzerinizde herhangi bir büyü olup olmadığını öğrenebilir ve buna göre önlemlerinizi daha kolay alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyüler, Ayetler Ve Esmalarla Bozulabilir Mi? başlıklı makalemizde büyü bozan ayetler, büyü bozma ve büyü bozma türleri hakkında bilgiler verilmektedir.