Vefk İlmi Kursu

Kelime anlamı olarak uyum anlamına gelen Vefk, dini terminolojiye göre tesirli dua anlamını taşır. Vefk sağdan sola, yukarıdan aşağıda ya da köşeden köşe yazıldığında sayıların toplamı birbirine eşit olmalıdır. Vefk, bir dörtgen içinde birbirini kesen doğruların içine belirli zaman ve kurallara bağlı olarak yazılan sayılar, harfler, kelimelerden oluşur.

Kaç çeşit vefk vardır?

Vefkler, kare sayısına ve özelliklerine göre yapılır. Bunun için;

  • Her sırasında üç kare varsa üçlü
  • Her sırasında dört kare varsa dörtlü
  • Her sırasında on kare varsa onlu şeklinde düzenlenir.

Vefkler, bulunduğu gruba göre de ayrılırlar. Bulunduğu gruba göre hava, su, ateş ve toprak bulunduğu gezegene göre ise güneş ya da ay vefki olarak gruplandırılır. Vefkler, hangi amaç için yapılıyorsa bu kurallara göre yapılmalıdır. Vefk’in etkili olabilmesi için kurallarına uygun yazılması ve derecelerinin hizmetlilerinin isimlerine göre yapılmalıdır. Bu hizmetliler dua ve yemin sonrasında Allah’ın izniyle görevlendirilerek Vefk’in etkili olması sağlanır.

Vefk çizimi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Vefk çizmeye başlamadan önce kişi psikolojik olarak olaya hazırlanmalı istek ve amaçlar muhakkak kesin çizgilerle belirlenmelidir. Vefk’e başlamadan önce gerekli tüm bilgiler hazırlanması ve kontrol edilmelidir. Vefk çizilmeye başlamadan önce her şeyin önce Allah’tan dilenmesi, dua, havas ve esmalar defalarca okunmalıdır. Vefk için yapılacak hesaplamalar doğru ve dikkatli şekilde yapılmalıdır. Vefk için görevlendirilen tüm hizmetliler kontrol edilmelidir.

Vefk çizimi bittikten sonra sıra içinin doldurulmasına gelecektir. Bunun için en küçük sayıdan başlanmalıdır. Eğer sayıdan başka harf veya kelimeler varsa bunların ebced hesabı yapılmalı ve sıra buna göre belirlenmelidir. Vefk çizmeye başlamadan tütsüsü belirlenmeli ve niyet sırasında bu vefk tütsüsü yakılmalıdır. Vefk çiziminin özel bir zamanı yoksa bunun için gece yarısından sonrası beklenmeli ve başarı için önce Allah’tan dilenmeli ve sonrasında bu vefkin başarılı olacağı konusunda şüpheye düşülmemelidir. Vefk, güneş ve ay ışığından uzakta olmalıdır. Vefk bir duadır ve bunun için saygı gösterilmelidir. Vefk çizimi bittikten sonra tüm satır ve sütünler bir köşeden bir köşeye birleştirildiğinde evlerin sayılarının toplamı eşit gelecek şekilde birleştirilmelidir.

Vefk, oldukça dikkatli yapılması ve kurallarına uygun şekilde hazırlanması gerekir. Vefk ilmi kursu almak için yapmanız gereken tek şey konusunda uzman ve yılların tecrübesini biriktirmiş metafizik uzmanı, astrolog Zeynel Eroğlu’ndan faydalanmaktır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =