Remil İlmi Kursu

Remil, Arapça kum anlamına gelir. Çok eski çağlardan günümüze kadar gelen remil ilmi, çok geniş bir yapıya sahip kehanet ilmidir. Remil, dokuzu iyi yedisi kötü olmak üzere toplam 16 şekilden meydana gelmiştir. Remil ilmi, 2500 yıldan beri hiçbir kuralı değişmeden günümüze kadar gelmiştir.

Remil ilminden zamanında en çok imparatorlar, yüksek devlet adamları, padişahlar yararlanmıştır. Remil ilmi asla fal ile karıştırılmamalıdır. Fallarda sonuçlar bakan kişinin yaptığı yorumlara göre değişkenlik gösterir. Ancak remil ilminde her şey değişmeyen kurallara bağlıdır ve bu kurallar çerçevesinde yapılır. Hiçbir kimse için bu kurallar değişkenlik göstermez. Tamamen hesaplarla ve formüllerle yapılan bir ilimdir. Remil işlemini yapan kişi “remmal” olarak adlandırılır.

Remil ilmi, geçmişin ve geleceğin olaylarını doğruya en yakın şekilde bilmemizi sağlayan kapsamlı bir kehanet ilmidir. Bulunduğu zamandan günümüze kadar devlet adamlarının, padişahların ya da imparatorların en çok rağbet ettiği kehanet ilmi olmuştur. Halk arasında da oldukça fazla rağbet gören remil ilmi 1800’lü yıllara gelindiğinde artık unutulmaya başlanmıştır.

Remil nasıl bakılır?

  • Remil’e bakılmadan önce kişinin abdestli olması ve bakılacak yerin temiz olması gerekir.
  • Hem bakan hem de baktıran kişi abdestli olmalı ve temiz kıyafetler giymelidir.
  • Remil’e başlamadan önce kıbleye dönük olarak bir defa Ayete-l Kürsi, üç defa Ya Latif, üç defa İhdas, bir defa Fatiha ve özel dua okumalıdır.
  • Remil için en uygun zaman kuşluk vaktidir.
  • Remil’e baktıracak kişinin ne niyetle baktıracağını açık açık söylemesi gerekir.
  • Remil’e bakarken muhakkak niyete konsantre olunmalıdır.

Remil nasıl yorumlanır?

Remil, noktalardan oluşur. Her iki noktada bir çizgi çekilir. Bu nokta ve çizgilerle şekiller yapılır ve bu şekillerin sayısı on altıdır. Bu çizgilerin burçlarla oranları hesap edilir ve yorumlanır. Birinci satır soldan başlanarak noktalar sayılır. Tek gelirse nokta çift gelirse çizgi çekilir. Oluşan 16 nokta satırdan çıkarılan dört şekil “Ümmehat” olarak adlandırılır. Her şekilde birinci sıra ateş ikincisi hava, üçüncüsü su ve dördüncüsü toprak olarak belirtilir.

Remil ilmi diğer fallarla karıştırılmayacak kadar önemli bir ilimdir. Remil ilmi kursu almak ve Remil’in gizli dünyasını keşfetmek için metafizik uzmanı, astrolog Zeynel Eroğlu’nun verdiği remil ilmi kurslarından yararlanabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =