Esma-i Hüsna Kursu

Esma-i Hüsna Eğitimi

Esma-i Hüsna, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de belirtilen 99 ismine verilen addır. En güzel isimler Allah’ındır. Kur’an-ı Kerim’de belirtilen bu 99 ismin her birinin ayrı anlamları ve sırları bulunmaktadır. Bunun dışında Esma-i Hüsna’nın Allah tarafından görevlendirilen ruhanileri bulunmaktadır. Bu ruhaniler Allah-u Teala’nın izni ve Allah’ın müsaade ettiği sınırlar içinde istedikleri şekle dönüşebilirler.

Esma-i Hüsna, ehil olmayan birinden biat almadan riyazet yapmak tehlikelidir. Sufizm’e göre yedi günün esması ve harfin yedi ruhani görevlisi vardır ve adları şöyle açıklanmıştır:

  • Pazartesi günü harfi “şın”dır ve Esma-i Hüsnası Şakir adıdır. Ruhanisi Cebrail Aleyhisselam’dır.
  • Salı günü harfi “ze”dir ve Esma-i Hüsnası Zekiyyu adıdır. Ruhanisi Semsemail Aleyhisselam’dır.
  • Çarşamba günü harfi “zı”dır ve Esma-i Hüsnası Zahir adıdır. Ruhanisi ise Mikail Aleyhisselam’dır.
  • Perşembe günü harfi “se”dir ve Esma-i Hüsnası Sabit adıdır. Ruhanisi Sarfiyail Aleyhisselam’dır.
  • Cuma günü harfi “cim”dir ve Esma-i Hüsnası Cebbar adıdır. Ruhanisi Anyail Aleyhisselam’dır.
  • Cumartesi günü harfi “fe”dir ve Esma-i Hüsnası Fatır adıdır. Bu günde ruhani yoktur.
  • Pazar günü harfi “hı”dır ve bu güne özel dua vardır. Ruhanisi ise Rukıyail Aleyhisselam’dır.

Esma-i Hüsna nasıl çalışılmalıdır?

Esma-i Hüsna’yı çalışırken ebced sayı değerini kendisiyle çarparak çıkan sonucun değeri kadar Esma-i Hüsna’yı zikretmek gerekir. Her Esma-i Hüsna’nın kendine özel sırrı ve ebced hesabı vardır. Bu çıkan sayıların azı ya da çoğu okunduğu zaman hiçbir sır tecelli etmez ve Esma-i Hüsna’yı çalışan kişi sadece Allah’ın ismini zikrettiği için sevap kazanır.

Esma-i Hüsna çalışılırken muhakkak abdestli olmak gerekir. Gözler kapalı olmalı ve vücut yavaş yavaş gevşetilerek neredeyse dünya ile ilişki tamamen kesilmelidir. Tüm düşüncelerden arınıp sadece Esma-i Hüsna ismine yoğunlaşarak zikredilmesi gerekir. Tam anlamıyla yoğunlaşarak Esma-i Hüsna’yı zikredenler gerçek başarıyı kazanmış olurlar.

Esma-i Hüsna, hangi amaçla çalışılıyorsa zikretme zamanı da buna göre değişir. Eğer Sufizm yolunda iseniz size biat verecek mürşidinizin tarif ettiği şekilde ölene kadar bu çalışmayı sürdürmelisiniz. Eğer rızık, bereket, ilim, hastalık, düşmanlık gibi konular için yapıyorsanız 7, 14, 21, 40 gün ve 150 gün arasında bu çalışmalar değişkenlik gösterir.

En güzel isimler Allah’ındır. Siz de Allah’ın bu en güzel isimlerini zikretmek ve Esma-i Hüsna’ların sırrını keşfetmek istiyorsanız Esma-i Hüsna kursu almalısınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan Esma-i Hüsna kursu almaktır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 13 =