Vefk Çalışmaları

Vefk, denge ve uyum demektir. Şekil itibari ile sağdan sola, bir köşeden bir köşeye ve yukarıdan aşağıya doğru hazırlanır. Vekf’in amacı sıkıntılardan kurtulmak, tıbbın çözemediği yerde birçok sıkıntıya deva olmaktır. Yani kişinin kazanacağı menfaat ve ulaşılması gereken hedefe ulaşmak için hazırlanan tesirli dua anlamına gelir.

Vefk nasıl hazırlanır?

Vefk, dörtgen içine yazılan ve birbirini dik olarak kesen doğrular arasına belli şartlar ve kurallara uyularak sayıların, ayet ve surelerin, Esma-i Hüsna’nın yazılmasıyla oluşturulur. Arap alfabesi kullanılarak yapılır. Ancak Arap alfabesinde bulunan harflerin ebced hesabında karşılığı vardır. Bu hesaba göre denk gelen harflerin ebced hesap tablosundaki karşılığı bulunur. Elde edilen sayıların toplanmasıyla vefk çalışmaları yapılır. Vefk çalışmaları kişiye özel hazırlanan çalışmalardır.

Vefk hazırlanırken bazı bilgilere ihtiyaç duyulur. İlk önce kişinin yapılacak vefk çalışmasından ne tür bir beklentisi olduğu öğrenilmelidir. Birçok konuda vefk hazırlanabilir. Kim için vefk çalışması yapılacaksa o kişinin anne ismi ve kendi ismi ile ebced hesabı yapılarak gerekli olan sayılar elde edilir. Vefk çalışmaları yapılırken belli kurallar ve zaman dilimleri vardır. Bu zaman dilimlerinde ve kurallar ışığında vefk çalışması yapılmalıdır.

Herkes Vefk çalışması yapabilir mi?

Havas ilmi çok dikkat ve özen gerektiren bir ilimdir. Vefk çalışması yapabilmek için alt yapının çok iyi olması ve bazı yeteneklerin de ön plana çıkması gerekir. Çok iyi derecede Arapça bilmek, ebced hesabına hakim olmak gereklidir. Bu yüzden Vekf çalışması yapmak için Vefk çalışmaları eğitimi almak gerekir. Konusunda uzman olmayan, tecrübesiz kişiler tarafından yapılan Vefk çalışmaları yarar sağlamaktan çok uzaktır. Bu yüzden ilk önce eğitimini almalı gerekli tüm kurallarını ve hesaplamalarını bilmeli ve buna göre Vefk çalışmalarına yönelmek gerekir.

Kaç çeşit Vefk vardır?

Hemen her konuda vekf çalışması yapılabilir. Üçlü, dörtlü, onlu kareler olarak Vefk çeşitleri vardır. Bulunduğu grup olarak toprak, ateş, su ve hava vefki oluşturulurken gezegenlere göre de güneş, mars, ay vefki gibi adlar alırlar. Vefkler yapılacak konulara göre değişkenlik gösterir. Yapıldığı konuya göre vekf süreleri değişir. Bir iki ay süreni de vardır birkaç yılı bulan da vardır.

  • Aşk Vefki
  • Bağlama Vefki
  • Kısmet açma Vefki
  • Büyü bozma Vefki
  • Bereket Vefki
  • Koruma Vefki yapılan Vefk çalışmalarından bazılarıdır.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız Vefk eğitimleri sayesinde siz de havas ilminin ve Vefk çalışmalarının özüne inebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + sixteen =