Tarot Okumaları

Tarot, iyi bir konsantrasyon ve hipnoz gerektirir. Tarot okumaları gerçekleştirilirken kişinin kartlara ve sembollere çok iyi derecede odaklanması ve duru görüsünü buna göre yönlendirmesi önemlidir. Tarot okumaları yapılmadan önce tüm beden rahatlatılması, beyin rahatlatılmalı yani bir anlamda boşaltılmalıdır. Tarot kartlarını okumaya başlamadan önce enerjinin yüksek olması ve pozitif enerji ile yüklü olmak, sessiz ve temiz bir ortamda bulunmak gerekir.

Tarot okuma yöntemleri nelerdir?

  • Tarot kartlarını okumak basit olduğu kadar oldukça komplike bir durumdur.
  • Tarot okurken kartların evrensel anlamını çok iyi bilmek gerekir.
  • Tarot okuma yöntemlerinden biri de tarotu okuyan kişinin tamamen kendi duru görüsüne ve iç sesine kulak vererek okumasıdır.

Tarot okumaları oldukça zevkli ama bir o kadar da dikkat ve konsantrasyon sağlanarak yapılması gereken bir yöntemdir. Günümüzde birçok kişi artık tarot okumalarına fazlasıyla önem vermekte ve merak etmektedir. Tarot okumaları yapılırken sorulacak sorular çok önemlidir. Sorular net ve anlaşılır olmalı, tarot kartı okumasında tecrübesi olmayan kişiler tarafından bakılmamalıdır.

Tarot okumaları nasıl yapılır?

Tarot okumalarına geçmeden önce tarot bakacak kişinin muhakkak ilk önce hem bulunduğu ortamı hem de kendisini tarot okumasına hazırlaması gerekir. Bunun için öncelikli olarak tarot okumasına yoğunlaşmak için kişinin kendisini tamamen arındırması, zihnini boşaltması önemlidir. Tarot bakılacak ortamın ise sessiz, rahat olması da tarot okumaya başlamadan önce hazırlanması gereken konsepttir. Tarot okumaları yapılırken eğer kendinize bakıyorsanız ya da orada bulunmayan biri için bakılacaksa yüz doğu yönüne çevrili olmalıdır. Eğer aynı mekan içinde birine tarot okuması yapılacaksa tarot okuyan kişinin yüzü kuzeye tarotu okunan kişinin yüzü ise güneye bakmalıdır. Tarot okuması yapılırken bazı geleneklere uyulmalı ve bu geleneklerin dışına çıkılmamalıdır.

Tarot okuma metotları nelerdir?

  • Basit metot
  • 15’li metot
  • 36’lı metot
  • Küçük haç metodu
  • At nalı metoto
  • Eski kelt metodu

Tarot okumaları bir sanattır ve eğitimini almadan bakmadan oldukça sakıncalıdır. Tarot okumaları için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan destek alabilir okutturacağınız tarot ile geçmiş şimdiki zaman ve geleceğiniz hakkında yorumlarını alabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 1 =