Nazar Değmesi

Hemen herkes çevresinde ay nazar değmesin, nazar değdi, nazarlara geldi yavrum gibi sözler duymaktadır. Birçok kişi kendisine nazar değmesinden korkar ve bunun için yanında mavi boncuk yani nazar boncuğu takar. Yeni bir ev alındığında muhakkak giriş kapısının üstüne nazarlardan koruması için nazar boncuğu asılır. Nazar değmesinin bir adı da göz değmesi, göze gelmek, kem gözlere gelmek olarak halk dilinde anılır.

Nazar, aşırı beğenmek, hayranlık duymak ve buna göre kıskanarak gözlerden negatif enerji dağıtımı anlamına gelir. Hatta aynaya bakıldığında öyle negatif enerji yayılır ki ayna çatlar ya da kırılır ya da çoğu zaman insanlar nazara geldiklerini düşündükleri zamanlarda kendilerini rahatsız, hasta hissedebilirler.

Nazar değmesi genellikle mavi gözlü ve sarışın insanlardan daha çok geldiğine inanmaktadır. Renkli gözlü insanların nazarının daha çok değdiği, yaydıkları negatif enerjinin daha fazla olduğuna inanılır. Çoğu zaman nazar karşı taraftan olmaz. Bazı zamanlarda insan kendi kendine bile nazar değdirebilir. Öyle zamanlar olur ki çoğu zaman elinizdeki cam bir bardak kırılabilir, vazonuz ya da aynanız baktığınızda çatlayabilir ya da kırılabilir. Çoğu zaman kendinizi halsiz hissettiğinizde ya da yorgunluk, bezginlik, isteksizlik hissettiğinizde nazar değdiğinden şüphelendiğiniz olmuştur.

Nazar değmesi nasıl olur?

Nazar değmesi, bilinçli yapılan bir şey değildir. Ancak bilinçli şekilde nazarı değen kişiler de bulunmaktadır. İnsanların başka insanlarda gördüğü, duyduğu bir şeyi kıskandığında, başarılarını hazmedemediklerinde insanlar belki bilinçli ya da bilinçsiz olarak kıskanma eğiliminden dolayı negatif enerji yayarak o insanı etkileyebilirler.

Nazar değmesinin belirtileri nelerdir?

  • İnsana aniden gelen bir uyku hali
  • Şiddetli baş ağrısı
  • Herhangi bir sorunu olmamasına rağmen gözlerde yaşanan kaşıntı ve kızarıklıklar
  • Devamlı esneme hali
  • Aşırı gergin hissetme, enerjinin düşmesi
  • Gündüzleri uykunun gelmesi ya da geceleri aşırı uykusuzluk hali
  • Sebepsiz yere gözlerin yaşarması, sulanması
  • Gözlerde donuklaşma, boşluğa düşme hissi gibi belirtileri vardır.

Nazar, kişiye aniden gelen ve kısa süreli bir olaydır. Ancak etkisi insanda uzun sürebilir. Eğer siz de kendinizde nazar değmesi yaşıyor ve belirtilerini gösteriyorsanız metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek nazar ve nazar değmesi ile ilgili bilgi alabilir ve bu konuda gerekli çalışmalardan yararlanabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 20 =