Kurşun Dökme Çalışmaları

Kurşun dökme, sadece Türk kültürüne ait bir adet değildir. Şamanizm dininden gelen ve Asya’dan Anadolu’ya göçler sırasında bir takım dini ritüeller de beraberinde gelmiştir. Bu ritüellerden biri de kurşun dökmedir. Kurşun dökmek genellikle kötü ruhlardan korunmak, nazara gelmiş kişinin üzerindeki nazarı almak, hastalıklardan korumak için yapılır.

Kurşun dökme işi, nesilden nesile geçen bir olay olarak görülmektedir. Yani bir nevi aile büyüğünden el alan kişi kendisinde de kurşun dökme yeteneği var ise bu işi ilerletmekte ve bu tür bir yardıma ihtiyacı olan kişi için kurşun dökme uygulamasını yapmaktadır.

Kurşun dökme nasıl yapılır?

Kurşun döktürmek isteyen kişi yani kendisinde nazar olduğuna inanılan, herhangi bir hastalığı olan ya da herhangi bir şekilde kendisinde kendi enerji olduğuna inanılan kişinin başının üstüne kalınca bir örtü örtülür. Sert bir maden olan kurşun eritilir. Derin bir kap içine konan suyun içine dualar edilerek kişinin başında gezdirilen kurşun kepçe ile suyun içine dökülür. Yapılan bu işlem üç kere tekrarlanır. Eriyen kurşunun suya atıldıktan sonra meydana getirdiği şekillerden yorum yapılır ve en son kurşun dökülen sudan kurşun dökülen kişiye birkaç damla içirilir.

Kurşun ne zaman dökülmelidir?

  • Nazara gelen kişiler, nazardan kurtulmak için döktürür.
  • Büyünün etkisinde bulunan kişiler, yaşanan üzücü olaylar karşısında yapılabilir.
  • Ev içinde ya da eşyalarda bulunan negatif enerjinin atılmasında kurşun dökülebilir.
  • Ruhsal ve bedensel bozukluklarda, unutkanlık, dengesizlik gibi durumlarda kurşun dökme uygulamasından yararlanılabilir.
  • Özellikle, büyülerle, ruhani varlıklarla uğraşan kişilerde kurşun dökülebilir.

Kurşun dökmek faydalı mıdır?

Kurşun dökmek, dinimiz açısından herhangi bir şekilde dillendirilmemiş ve kurallar getirilmemiştir. Ancak insanlar kurşunun eritildikten sonra suya atıldığında oluşan şekillerden birçok nedenler çıkartarak kendilerinde olabilecek hastalıklara ya da nazara gelmelerine ya da büyü etkisinde olup olmadıklarına kanaat getirmektedir. Bilinçli şekilde ve kurallarına uygun şekilde yapılması gerekir. Kurşun dökülürken söylenecek dua ya da sözler muhakkak söylenmeli ve gerekleri yerine getirilmelidir.

Kurşun dökme, tıbbın çare olamadığı birçok rahatsızlıkta özellikle ruhsal rahatsızlıklarda çare olarak görülmektedir. Kurşun dökmek için ya aileden gelen birinden el almak gereklidir ya da daha önce ailede yapan birinden izinli olmak gerekir. Bu yüzden siz de tam kurallarına göre ve bilinçli şekilde kurşun döktürmek için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’nun çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − three =