Blog

Hadimlerin İyisi Kötüsü Var Mı?

Hadimler, çoğu zaman Cin çoğu zaman nurani varlıklar olan melekler grubundandır. Hadimler görevli anlamındadır. Yardımcı anlamında kullanılan Hadimler asla büyüler için kullanılmazlar. Meleklerin iyisi kötüsü yoktur. Sadece Allah’a hizmet ederler ve evrenin hizmetinde olan varlıklardır. Cinlerin ise iyisi ve kötüsü vardır. Tıpkı insanlar gibi hisleri vardır. Yerler ve içerler. İhtiyaçları vardır. Cinler arasında da Müslüman olanı ve Müslüman olmayanı vardır. Şeytan da cin soyundan gelmedir.

Havas ilmine göre Hadim, iyi olan cin ve melekler grubuna aittir. Ayet ve Esmaların hizmetinde olan Hadimlerden kesinlikle kötülük gelmez. Koruma ve korunma büyülerinde kullanılabilen Hadimler, diğer kötü büyülerde asla kullanılamazlar. İyilik için, hayır için yapılan büyülerde ve çalışmalarda yardımcı, görevli olarak kullanılan Hadimler, özellikle kısmet açmak, evlenebilmek, bolluk bereket için yapılan büyülerde ve çalışmalarda kullanılabilirler.

Bir önceki yazımız olan Hadim Melek Mi? başlıklı makalemizde hadim ne demek, hadim nedir ve HADİMLER hakkında bilgiler verilmektedir.