Blog

Hadim Melek Mi?

Hadim, bedensiz varlıklar olup cin grubuna ya da nurani varlıklar olan meleklere ait olabilirler. Büyücü ya da majisyene bağlıdırlar. Hadimler davet edilebildiği gibi herhangi bir davranış ya da faaliyete göre de gelerek görev alabilirler.

Hadimler güne, saate, kutsal metinlere, harf ve rakamlara, gezegenlere ve çeşitli sembollere aittir ve bunlara göre kategorilere ayrılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hadimlerin hiçbir şekilde büyü yapılmasında kullanılamayacağıdır. Koruma büyüleri için kullanılan Hadim, görevli, hizmetli anlamındadır. Havas ilmine göre her ayet, her harf ve esmanın bir Hadim’i bulunur ve yapılan çalışmalar buna göre yapılır.

Hadim elde etmek için bazı özel çalışmalar yapılır. Ancak bu konuda ehil olmayan, uzman olmayan, tecrübesiz kişiler tarafından yapılırsa zararı vardır. Bu yüzden sıradan insanların yapamayacağı bu durum karşısında Havas ilminin ustaları tarafından tüm usuller gizlenerek şifrelenmiş ve sıradan insanların eline geçmemesi sağlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şeytan Cin Karabasan İfrit Musallat Ümmü S Sübyan Albasması Hadim Nedir başlıklı makalemizde cin, cin nedir ve CİNLER hakkında bilgiler verilmektedir.