Blog

Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırıldığı Doğru Mu?

Hacamat, vücutta bulunan kan fazlalığını ve kirlenmiş kanı dışarı atmak için uygulanan bir yöntemdir. Sebebi belli olan bir hastalığın tedavisinden daha çok pelteleşmiş, kirlenmiş artık vücutta herhangi bir işlevi olmayan kanın dışarıya atılması için yapılır. Hacamat hem fiziki hem de ruhsal birçok hastalığa ek tedavi olarak kullanılabilir. Unutkanlık, migren, depresyon, bel fıtığı, romatizma, iltihaplı eklem romatizması, görme bozuklukları, cilt kırışıklığı gibi hastalıkların tedavisinde yararlanılmaktadır.

Hacamat, peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) tarafından da tavsiye edilen bir yöntemdir. Yapılan hacamat işlemi bu imkanların yanında büyüyü ortadan kaldırıp kaldırmadığının doğru olup olmadığı konusunda insanlarda kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Hacamat büyüyü ortadan kaldırır. Ancak bunun da belli bir kuralı vardır. Eğer kişiye yapılan büyü fiziksel anlamda yapılmış ise kişiye hacamatın faydası dokunur. Yani kişinin etkisi altında olduğu büyü, ağrı verme, baş ağrısı, göz ağrısı, hastalık yapacak kadar ileri gidebilen ağrılar hacamat tedavisiyle ortadan kaldırılabilir. Ancak kişinin etkisinde bulunduğu büyü yedirmek-içirmek ya da insan parçalarından oluşan saç, tırnak, tükürük gibi parçalar ile yapılmışsa hacamat tek başına etkili olamaz. Bunun için kişiye bakım yapılması gerekir. Yapılan bu bakım sayesinde kişiye büyünün ne zaman, nerede, kimlerce yapıldığı öğrenilerek buna göre tedavi ve bunun yanında hacamat tedavisi uygulanır.

Ancak hacamat yapmanın da kuralları vardır. Her büyü etkisinde olan kişiye ben de büyü var hacamat yaptırmak istiyorum dememelidir. Bunun için ilk önce bakım yapılarak ne tür bir büyü olduğu belirlenmeli ve buna göre teşhis konularak tedavisi öngörülmelidir. Hacamat yine konusunda uzman kişilerce yapılmalı ve hacamatın dinimizce de uygun görülen günlerde yapılmalıdır.

Siz de büyü ve hacamat ile ilgili detaylı bilgi almak ve hacamat yaptırmak için metafizik uzmanı, astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hacamat Nedir, Neden Yapılır? başlıklı makalemizde hacamat nasıl yapılır, hacamat ne işe yarar ve hacamat neden yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.