Kronik Yorgunluklar

Yorgunluk genç yaşlı, çocuk büyük demeden hemen herkesin etkilendiği bir durumdur. Normal geçerli olan sekiz saatlik uyku çoğu zaman yetmez. Kendinizi yorgun ve bitkin hatta sekiz saat uyumanıza rağmen uykusuz hissedebilirsiniz. Günlük hayatınızda herhangi aktif bir iş yapmıyor olsanız bile kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz. Yatağa uzanmak, ayaklarınızı dinlendirmek hatta tüm vücudunuzun ağrıdığını hissederek bütün bedeninizi dinlendirmek, rahatlatmak ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer kendinizde bu tip hisler duyuyorsanız kronik yorgunlukların pençesine düşmüşsünüz demektir.

Kronik yorgunlukların sebepleri nelerdir?

  • Kronik yorgunluklar, normal yorgunlukların aksine en az 6 ay gibi bir süre devam eden ancak dinlenerek, yatarak ya da herhangi bir şekilde istirahat ederek geçmez.
  • Nedeni bilinmeyen, uykusuzluk, aşırı efor sarf etme, çeşitli hastalıklar geçirme gibi doğal nedenler ayrı olarak oluşur.
  • Hiçbir neden yokken oluşabilen yorgunluklardır. Genellikle 35 ile 45 yaş arası kadınlarda sıklıkla görülür. Gençler ve erkekler kronik yorgunluklardan çok ender şikayet ederler.
  • Boğaz ağrısı, kişinin kendini sürekli halsiz ve bitkin hissetmesi, kas, eklem ağrıları, baş ağrıları gibi durumlar ortaya çıkabilir.
  • Geceleri terleme, lenf bezlerinin aşırı duyarlılığı, cinsel isteksizlik, içe kapanma, sosyal hayattan kopma isteği gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Kronik yorgunluk nasıl tedavi edilir?

Kronik yorgunluklar, doğal yorgunluklar gibi değildir. İstirahat ederek geçmeyen, nedeni bilinmeyen ve sıklıkla tekrar eden bir sendromdur. Herhangi bir tedavisi ya da kullanılan bir ilacı bulunmayan kronik yorgunlukların en etkili tedavisi spor yapmaktan geçer. Bunun yanında alkol ve sigara kullanımı durdurulmalı, dengeli beslenmeli ve mümkün olduğunca stresten uzak durulmalıdır. Kronik yorgunluklar depresyon rahatsızlığı ile sıklıkla karıştırılır.

Kronik yorgunluklarda denenebilecek bir başka tedavi ya da önlem ise fiziksel şifa terapileridir. Yorgunluğunuzu alacak, sizi yorgun düşüren, bu yorgunluğu kronik hale getiren negatif enerjilerden uzaklaştıracak şifa terapileri sayesinde kronik yorgunluğunuzun önüne geçme imkanına sahip olabilirsiniz.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan alacağınız fiziksel şifa terapileri sayesinde hayatınızda yeni bir sayfa açarak kronik yorgunluklarınızın önüne geçme imkanını bulabilirsiniz. Negatif enerjilerden uzaklaşmak, sizi yorgun düşürecek kadar ileri olan düşüncelerden uzaklaşmak için alacağınız şifa terapileri sayesinde çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − ten =