Kilo Problemleri

Kilo problemi ister çocuk yaşta olsun ister genç ya da yetişkin zamanında olsun herkes için oldukça büyük tehlikelerden biridir. İnsanların sağlığını kaybetmesinin, birçok hastalığa daha kolay yakalanmasının en başlı nedenlerinden biri kilo problemleridir. Kadın olsun erkek olsun kilo problemi her iki cinste yaş ne olursa olsun önemli bir sorundur.

Kilo problemleri, hemen her toplumda önemlidir ve birçok hastalığın da başlangıç noktalarından biridir. Özellikle aşırı kiloya sahip kişiler diğer kişilere oranla kilolarına çok daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Hem beden hem de ruh sağlığı açısından aşırı kilolu olmak birçok psikolojik sorunlara da yol açmaktadır.

Kilo problemleri olanlarda nasıl sorunlar ortaya çıkar?

  • Kilo problemi birçok hastalığın da habercisi demektir. Özellikle çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan obezite bunların başında gelir.
  • Aşırı kilo problemi olanlar vücut sisteminin dengesinin bozulması ile karşı karşıya kalırlar.
  • Fıtık hastalıkları ortaya çıkar. Kalp ve damar hastalıkları görülmeye başlanır.
  • Kas hastalıkları, böbrek, şeker hastalığı, deri hastalıkları, yumurtalık kanseri, iç organlarda yağlanma, kanser gibi hastalıklara yol açabilir.
  • Kilo problemleri kişiyi psikolojik olarak da etkiler ve toplum içinde insanların daha farklı görülmesine sebep olur. Bu da kişide psikolojik sorunlara neden olabilir.

Kilo alımının birçok sebepleri vardır. Aşırı iştahlı olmak, hareketsiz bir yaşam sürdürmek, stresli bir yaşam, çok yağlı ve fast food yiyeceklere aşırı düşkünlük göstermek kilo alımının başlıca nedenleridir. Özellikle hareketsiz bir yaşam ve buna göre de aşırı yemeye düşkünlük kilo alımında başrolü oynamaktadır.

Kilo problemlerinin tedavisi nasıl olabilir?

Kilo problemlerinde yemeye ve içmeye dikkat etmeli, spor yapılmalıdır. Çok yağlı, kızartma türü yiyecekler ya da fast food yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Profesyonel kişilerden kilo vermek ile ilgili destek alınabilir. Uygulanacak diyetler sayesinde kilo problemlerine çare bulabilirsiniz. Ancak yapılan diyetler vücudunuza uygun olabilecek diyetleri içermelidir. Kafanıza göre yapılan şok diyetler ya da kulaktan dolma diyetler hiçbir işinize yaramaz.

Kilo alımı vücudun yapısı ile de alakalıdır. Kimi vücut çok çabuk yağları yakarken bazı vücutlar bu yağı kolaylıkla yakamaz. Bu yüzden yeme içme durumlarında mümkün olduğunca sağlıklı ve doğru besinler tüketilmeli, gerekiyorsa profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır.

Bunun yanında fiziksel şifa terapileri ile kilo problemlerine çare bulabilirsiniz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na kilo problemleri ile ilgili sorularınızı sorabilir, fiziksel şifa terapilerinden yararlanarak daha sağlıklı bir yaşamı seçebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + three =