Cinsel Sorunlar

Kadın ve erkekler arasındaki özel ilişki her zaman doğru şekilde ya da istendiği şekilde gitmeyebilir. Kimi zaman tartışmalar, kavgalar olur. Çoğu zaman en hassas noktalarda kırılmalar meydana gelebilir. Bu hassas noktalardan biri de cinsel sorunlardır. Evlilik hayatının getirdiği bazı gereklilikler vardır. Bu gerekliliklerin içinde cinsel hayat en önemli yeri tutar. Çiftler arasındaki cinsel uyum, ten uyumu, kadın ve erkeğin birbirine uyumu oldukça önemlidir.

Gerek evlilik hayatında gerekse çiftlerin hayatlarında cinsellik hem gerekli hem de önemlidir. Kişilerin yıllarca aynı hayatı paylaşırken bedenen de birbirlerini tatmin etmeleri ve arzulamaları gerekir.

Erkek ve kadın evlendiklerinde birçok yönden birbirlerinden bir şeyler bekler. Bu beklentinin büyük bir kısmını da cinsellik oluşturur. Kadınlar için ilk gece korkusu, erkekler için ise başaramama, mutlu edememe, beklentiyi karşılayamama gibi sorunlar erken boşalma sorununu ortaya çıkarabilir.

Cinsel sorunlar nelerdir?

İster kadın olsun ister erkek olsun cinsel sorunlar her zaman oluşabilir. İlk önce kişinin cinsel sorunları olduğunu kabul etmesi ve buna göre bir tedavi yöntemi seçmesi gerekir.

  • Ten uyumsuzluğu
  • Kişilerin birbirine olan cinsel isteksizliği
  • Erken boşalma
  • Vajinismus gibi cinsel sorunlar hemen herkesin başına gelebilecek sorunlardır. Ten uyuşmazlığı dışında diğer sorunların bir çözümü vardır.

Cinsel sorunların tedavisi nedir?

Kadın ve erkekte eğer fiziksel bir sebepten dolayı cinsel sorun yaşanmıyorsa psikolojik olarak bir sorun yaşanıyor olabilir. İlk önce kişilerin aralarındaki cinsel gerginliği almak ve daha mutlu bir cinsel birliktelik için tarafların birbirini dinlemesi ve ortak yolu bulması önemlidir.

Cinsel hayatın daha renkli ve monotonluktan uzak geçmesi için yaratıcı olmalı ve daha fantazik durumlar üretmeye başlayabilirsiniz. Cinsel sorunlarınızı konuşmaktan, tartışmaktan ve çözüm aramaktan çekinmemeli, utanmamalısınız.

Fiziksel şifa terapileri içinde cinsel sorunlar ile çalışmalara katılarak hem kendinizi hem de eşinizi, partnerinizi şifalandırabilirsiniz.

İster evlilik hayatınızda olsun isterseniz partner ilişkilerinizde olsun cinsellik konusunda herhangi bir sıkıntınız, sorununuz varsa bunun üstünü örtmek yerine üzerine gitmeli ve çözüme ulaşmalısınız. Bunun için fiziksel şifa terapilerini deneyimleyebilirsiniz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na fiziksel şifa terapileri hakkında sorularınızı sorabilir, cinsel sorunlarınız için şifa almak için profesyonel destek isteyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 17 =