Ayak Detoxu

Ayaklarımız, gün boyu tüm ağırlığımızı taşıyan en önemli organlarımızdır. Çoğu zaman ayak sağlığına dikkat etmeyiz. Ancak ayak sağlığı en az diğer organlarımız kadar önemlidir. Bu yüzden belli rahatsızlıkları olmayan kişiler ayak detoksu yaptırmalıdır. Ayak detoksu bir makine yardımıyla yapılmaktadır. Kullanılan cihaz yardımıyla vücuttaki toksinler dışarıya atılır. Belli seans süreleri sonunda ayağınızdan çıkacak toksinler suda bazı renkler bırakır. Bu renklere bakarak vücudunuzdaki oluşabilecek rahatsızlıkları da analiz edebilirsiniz.

  • Eğer ayak detoksu sonunda çıkan su siyah renkli ise karaciğerde toksin fazlalığı var anlamına gelir. Bunun yanında spazm ve alerjik olduğunuzu da anlayabilirsiniz.
  • Çıkan su beyaz parçacıklar halinde ise enzimlerinizin düzensiz ve yavaş çalıştığını görebilirsiniz.
  • Detoks sonrası siyah parçacıklar çıkıyorsa diyabet rahatsızlığınız olabilir.
  • Turuncu renk bir su ile karşılaşılıyorsa eklem rahatsızlıklarından şüphelenebilirsiniz.
  • Yeşil renkli bir su çıkmış ise böbrek rahatsızlıklarınız olabileceğini unutmamalısınız.
  • Ayak detoksu sonunda kırmızı nokta parçacıklar oluşmuş ise kan ve damar pıhtılaşması söz konusu olabilir.
  • Kahverengi bir su çıkmışsa ciğerlerde toksin birikmesi oluşmaya başlamış demektir.

Ayak detoksu neden yaptırılmalıdır?

Yılda en az bir defa olmak üzere çeşitli rahatsızlıkları olmayan kişiler ayak detoksu yaptırmalıdır. Özellikle sigara ve alkol kullananlar, çalışma ortamı sağlıksız olanlarda vücutta biriken toksinler fazlalaşır. Bu toksinler ise zamanla kişilerde birçok rahatsızlıkların çıkmasına sebep olabilir. Eklem ağrılarına, sırt ve bacak ağrısına ya da kaygı ve endişe problemlerine karşı oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan ayak detoksu ile bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Herkes ayak detoksu yaptırabilir mi?

Herkes ayak detoksu yaptıramaz. Hamileler, şeker hastaları, organ yetmezliği olanlar, kemoterapi ya da kanser tedavisi görenler, ateşli hastalık geçirenler, on beş yaşından küçükler, yaşlılığı ileri düzeyde olanlar ayak detoksu yaptırmamalıdır. Ameliyat geçiren bir kişi en az iki ay boyunca ayak detoksu yaptıramaz.

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen ayak detoksu ile sadece vücudunuzdaki toksinler atmaz bunun yanında pürüzlü cildinizi de tedavi edebilir, selülit sorunlarına çare bulabilirsiniz. Vücudun erken yorulmasını önleyebileceğiniz ayak detoksu için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na istediğiniz soruları sorabilir, fiziksel şifa terapileri sayesinde hayatınızı daha sağlıklı şekilde geçirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 19 =