Evlerde Feng Shui Kursu

Evlerde Feng Shui Kursu

Feng-Shui, Çin’de bulunmuş çevreyle, mekanlarla, uyum ve dengeyi sağlayarak yaşama sanatıdır. Feng rüzgar, Shui su anlamına gelir. Ancak Feng-Shui’nin bir dekorasyon mantığı içinde olması düşünülmemelidir. Çevreyle her yönden uyum ve dengenin sağlanabileceği bir inanç sistemi olarak düşünülmesi gereken bir felsefedir.

Bulunulan mekanda enerjiyi doğru şekilde yönlendirmek Feng-Shui felsefesini amacıdır. Çevreden, mekanlardan alınan enerji insanları iyi ya da kötü şekilde etkiler. Ying Yang teorisine göre iyi ve kötü dengeli olmalı biri diğerinden fazla ya da az olmamalıdır.

Chi akışı nedir?

Chi, Çinlilerin inanışına göre yaşam gücüdür. Çinlilere göre evren enerji ejderhanın nefesini sembolize etmektedir. Gözle görülmeyen bu enerji ise canlılara hayat vermektedir. Chi akışı, bu gözle görülmeyen enerjidir. İyi bir chi akışını sağlamak için bazı enerji odaklarını çok iyi değerlendirmeniz gerekir.

  • Evlerde Feng-Shui için kare ya da dikdörtgen planlar tercih edilmelidir.
  • Evin boya ve bakım işleri düzenli aralıklarla yapılmalıdır.
  • Evde bulunan karanlık köşe denebilecek ölü yerler çiçeklerle aynalarla ya da ışıklandırmayla canlandırılmalıdır.
  • Evin her zaman havalandırılması ve temiz tutulması gerekir.

Feng-Shui ile ev dekorasyonunda neler yapılabilir?

Ev için en ideal şekil simetrik olmasıdır. Evlerde üçgen şekillerden uzak durulmalıdır. Kare veya dikdörtgen şekil evler için en ideal olanıdır. Evde eksik köşe ya da bölüm olmamalıdır. Feng-Shui inanışına göre evin her bir bölümü içinde yaşayan kişilerle arasında bir bağ kurar. Evde bulunan eksik bir bölüm kişinin sağlık durumunu, maddi durumunu, özel ya da profesyonel iş yaşamını etkiler.

Evin yönü de Feng-Shui için oldukça önemlidir. Feng-Shui’ye göre evin her yönü ayrı bir enerjiyi temsil etmektedir. Feng-Shui’de Kuzey ve Güney bölüme bakan evler doğu grubu kişileri için uygun olduğu söylenirken Kuzeydoğu ve Güneybatı bölümüne bakan evler ise batı grubu insanlar için uygundur.

Feng-Shui felsefesini benimseyerek evini düzenlemek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Siz de evlerinizde Feng-Shui düzenlemesi yapmak, bu inanışın üzerinizde yapacağı etkileri öğrenmek ve uygulamak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’na istediğiniz soruları sorabilir, Feng-Shui’nin hayatınızda yaratacağı etkileri öğrenerek uygulamaya geçirebilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − thirteen =