Bagua Tekniği Kursu

Bagua Tekniği Kursu

Bagua Tekniği, Feng-Shui’nin ev haritasını kullanan bir tekniktir. Özellikle pusula ile kullanıldığında çok daha faydalı sonuçlar verir. Ancak Bagua tekniği, gerçek Feng-Shui ile karıştırılmamalıdır. Feng-Shui’de pusula kullanılmaz. Bunun yerine pusula yönleri yani doğu batı, kuzey, güney, güneydoğu, güneybatı, kuzeydoğu, kuzeybatı gibi yönler kullanılır.

Bagua haritası nasıl kullanılmalıdır?

İnsanların yaşadığı mekanların enerjileri insanları oldukça etkiler. Bu kimi zaman iyi kimi zaman kötü yönde olur. Mekan içinde yayılan kötü enerjiler kişinin sağlık, huzur, mutluluk, kariyer, başarı gibi unsurlarını farkında olmadan etkilemektedir.

Bu yüzden insanlar eşyalarını seçerken eşyalardan alacakları enerjileri çok önemlidir. Ayrıca sadece eşyaları seçmekle kalmayıp yerleştirme bakımından belli bir düzen içinde yerleştirmeleri de huzuru, başarıyı, mutluluğu, sağlığı bulmada büyük rol oynar.

Bagua tekniği ise Feng-Shui felsefesinde eşyaları nasıl düzenlememiz konusunda bize bilgi veren bir enerji tablosudur. Yani Bagua haritasına göre yerleştirilecek eşyalar bize birçok açıdan olumlu enerjiyi getirecektir. Pozitif enerjiyi yakalayacağınız bu harita sayesinde huzuru, sağlığı bulabilirsiniz.

Feng-Shui’de olduğu gibi Bagua haritasında da yönler çok önemlidir. Güney yönü şan ve şöhreti, Güneydoğu bereket ve refahı, Doğu sağlık ve aileyi, Batı, çocukları ve yaratıcılıklarını, Kuzeybatı kişisel gelişim ve eğitimi, Kuzey kariyeri, Güneybatı ise aşkı ve evliliği gösterir.

Ba sekiz Gua ise trigram anlamına gelir. Sekizgen şekilde yerleştirilen trigramlar Bagua haritasını oluşturur. Üst çizgi gök, orta çizgi insan, alt çizgi ise yeryüzünü simgelemektedir. Bagua haritasında sekiz yön vardır ve bu sekiz yön insan yaşamındaki sekiz elementi ve olguyu simgeler.

Bagua yönleri nelerdir?

Bagua haritasında 8 ayrı yön vardır. Bu yönler sekizgen şekil içinde temel yaşam alanlarını yönetme işlevini görürler.

  • Meslek
  • Sağlık
  • Evlilik
  • Ün
  • Zenginlik
  • Bilgi
  • Çocuklar
  • Yardımcı insanlar

Feng-Shui düzeni içinde Bagua yöntemlerini uygulamak ve Bagua tekniğini tam anlamıyla uygulamak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan eğitim alabilir, Bagua tekniğini, Feng-Shui felsefesi ile ilgili aklınıza takılan soruları sorabilir ve bu eğitimin sonunda evinizi, işyerinizi, çevrenizi bu felsefeye göre düzenleyerek huzuru, mutluluğu, sağlığı ve başarıyı elde edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 1 =