Kahve Falı Kursu

Kahve Falı Kursu

Kahve falı çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş ve fincanın dibinde kalan telvede oluşan sembollere bakılarak yorum yapılmasıyla oluşmuştur. Genellikle birçok eş dost toplantısında, kadınların kendi aralarında düzenledikleri toplantılarda, günlerde kapatılan kahve fincanları bu işi beceren kişi tarafından fal bakımına dönüşmektedir. Fala inanma falsız da kalma dürtüsüyle birçok kadın kendi aralarında düzenledikleri günlerde belki gerçekten belki de sadece eğlence olsun diye kahve falı bakmaktadır.

Kahve falı nasıl bakılır?

Kahve falı birçok kişi tarafından eğlence amaçlı bakılırken çoğu kişi için tam bir konsantrasyon işidir ve kurallarına uygun olarak bakılır. Kahve fincanı kapatılırken bile belirli ritüelleri vardır.

  • İlk önce kahve fincanı kapatıldıktan sonra baş üzerinden saat yönünün tersine üç kez döndürülerek kendinize doğru çevrilerek masaya konur.
  • Genellikle fincanın daha çabuk soğuması için üzerine metal eşyalar, yüzük gibi malzemeler konur.
  • Fincan soğuyup da açıldığında ağız yardımıyla içilen noktadan bir tur döndürülür ve bu döndürme fal yorumuna başlama noktası olur.
  • Fincanın dibinde kalan telvenin oluşturduğu şekillere bakarak çeşitli yorumlarda bulunulur.

Kahve falı neden bakılır?

Kahve falı, çok eski devirlerden günümüze kadar gelen, gelecekten haber alındığına inanılan bir yöntemdir. Kahve falını diğer fal yöntemlerinden ayıran en önemli özellik soru sorularak değil de kahve telvesinin kahve fincanın da oluşturduğu şekillere göre yorum yapılmasıdır.

Genel olarak gelecekten haber vermek yerine biraz eğlence biraz da hayatı düzenleyebilmek için kahve falına bakan kişinin söyleyeceği sözlere, yorumlarına bakmaktır. Bu yorumlara göre birçok kişi hayatını düzenleyerek kendine göre önlemler almaktadır.

Kahve falında çıkan semboller ne anlama gelir?

Kahve falı bakılırken fincanda kalan telveden birçok sembol ortaya çıkabilir. Bu semboller kahve falı bakan kişi tarafından çeşitli şekilde yorumlanabilir. Kahve falında çıkan bayrak devlet kapısında olan bir işinizin varlığını gösterir. Balık büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre kısmet anlamına gelir. Kahve falında akrep görmek düşmanınız olduğu anlamına gelir.

Kahve falında bu ve buna benzer birçok şekil ya da sembol çıkar. Bu sembol ya da şekilleri en iyi şekilde yorumlamak için kahve falı eğitimi alabilirsiniz. Böylece kahve falında göreceğiniz tüm şekil ya da sembolleri doğru şekilde yorumlayabilirsiniz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu, kahve falı eğitimini alarak siz de kahve falı yorumcusu olabilir ve yorumlarınızla çevrenizdeki insanlara doğru şekilde kahve falı bakma imkanına ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =