Grafoloji El Yazısı Kursu

Grafoloji El Yazısı Kursu

Grafoloji, el yazısını inceleyen bir bilim dalıdır. Geliştirilen teoriye göre el yazısı insanların şahsiyetleri hakkında bilgi vermektedir. El yazısı devamlılık gösteren bir şey değildir. Zaman zaman değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi kişinin ruhsal durumu, gergin olması, stres içinde olması, hasta olması çoğu zaman el yazısını değiştirebilmektedir.

Grafoloji, bir fal ya da medyumluk ya da herhangi bir şeyle karıştırılmamalıdır. Grafoloji başlı başına bir bilimdir. Elde bulunan veriler sayesinde birçok sonuçlara ulaşılabilir. İstenilen çoğu bilgi kişilerin el yazısında saklıdır.

Grafoloji hangi alanlarda kullanılır?

  • Grafoloji el yazısı ile kişilerin planlama ve organizasyon becerileri analiz edilebilir.
  • Takım çalışmasına yatkın olup olmadığı, esnek davranıp davranamayacağı ortaya çıkarılabilir.
  • Kişinin idealleri, hedefleri, zamanı nasıl kullanacağı, motivasyon düzeyi analiz edilebilir.
  • Grafoloji ile kişinin özgüvenli olup olmadığını, içe ya da dışa dönüklüğünün ne derecede olduğu, sosyalleşme ihtiyacı gibi özellikleri de analiz edilebilir.
  • Grafoloji el yazısı ile kişilerin karakter analizi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Profesyonel iş hayatında çoğu zaman özgeçmiş istenirken ya da mülakat sırasında kişilerin el yazısı ile yazılmış özgeçmişleri istenebilir. Bunun sebebi kişinin ne kadar işlerine yarayabileceği, yönetici olup olamayacağı, lider olup olamayacağı, önemli bir çalışan olur mu olmaz mı analizlerini yapmak içindir.

Grafoloji el yazısı ile birçok kriminal problem de çözümlenme yoluna gidilir. Özellikle sahte imza tespit etme durumunda grafoloji ön plana çıkmaktadır.

Grafoloji ile neler öğrenilebilir?

Grafoloji el yazısı bilimini kullanarak kendiniz hakkında ve başka insanlar hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Güçlü yönleriniz yanında zayıf yönlerinizi görebilir, çevrenizdeki kişilerde bıraktığınız izlenimleri, sevgiyi ya da kariyer konularında nasıl bir tutum izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunun yanında özellikle suçluların bulunmasında oldukça etkili bir yöntemdir.

Grafoloji, günümüzde en çok İngiltere, Fransa ve Amerika’da oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde de grafoloji ile uğraşan birçok profesyonel bulunmaktadır. Siz de grafolojiyi tanımak, öğrenmek istiyorsanız grafoloji el yazısı kursu alabilirsiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız kurs sayesinde bu eşsiz bilimi öğrenebilir ve grafolojinin inceliklerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =