Çakra Düzenleme ve Dengeleme

Her insanın vücudunda belli yerlerde enerji merkezleri bulunur. Bu enerji merkezlerinin farklı bir görevi ve aynı zamanda enerji rengi vardır. Vücudunda yedi bölgesinde yedi çakra merkezi bulunur. Bu çakralar sırasıyla:

  • Kök çakrası, rengi kırmızıdır.
  • Göbek çakrası, rengi turuncudur.
  • Diyafram çakrası, rengi sarıdır.
  • Kalp çakrası, rengi yeşildir.
  • Boğaz çakrası, rengi açık mavidir.
  • Üçüncü göz çakrası, rengi lacivert-mor renklidir.
  • Taç çakrası, rengi mor renklidir.

Çakra düzenleme ve dengeleme, artık birçok kişi tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Çakralar, vücudun işleyişi üzerinde büyük etkisi vardır. Salgı ve hormon bezleri üzerinde ya da yakınında bulunurlar. Her çakranın titreşim hızı farklıdır. Her çakra farklı bir organı temsil ettiği gibi fiziksel ve duygusal karşılıkları bulunur.

Çakra düzenleme ve dengeleme nasıl yapılır?

Çakra şifası yapılırken kristaller, renkler, müzik, aromaterapi çok önemlidir. Bu şekilde akıl hayallerden ve maddi isteklerden arındırılır. Çakra renkleri gökkuşağının renklerini esas alır. Çakra merkezleri enerji blokojına maruz kalırsa çakralar dengesizleşir ve kişinin rahatsızlanmasına sebep olur. Bu ise kişinin sinirlenmesine, depresifleşmesine yorgun hissetmesine sebep olur. Çakra düzenleme ve dengeleme sayesinde çakra merkezlerinde çeşitli çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar, kristaller, müzik notaları, renk ve kokular kullanılarak yapılır. Böylece bloke olan çakra merkezleri açılmaya ve kişinin kendini daha iyi hissetmesine imkan verir.

Çakra dengesizliği aslında psikolojik düzeyde başlar ve eğer kontrol edilmezse fiziki dengesizliğe kadar ilerleyebilir. Çakra düzenleme ve dengeleme yaptırarak hayatınızın her devresinde bu çakra rengini kullanarak hayatınızı düzene sokabilirsiniz. Çoğu kişi, çakraların ne işe yaradığını ya da çakraların açık olmasının ne anlama geldiğini yeni yeni keşfetmektedir. Çakraların düzenli ve dengeli çalışması size hayatınızda birçok artı katacak ve daha sağlıklı daha dengeli bir hayatı size hediye edecektir.

Çakraların merkezlerinde bulunan enerji blokajlarının kalkmasını sağladığınız zaman vücudunuza yayılacak pozitif enerji sayesinde çok daha sağlıklı düşünebilir ve hayata daha farklı gözlerle bakabilirsiniz. Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız çakra düzenleme ve dengeleme çalışmaları sayesinde hayatınızı yeni baştan dengeleyerek daha kaliteli bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 12 =