Blog

Cinlerin Kafiri Ve Müslümanı Var Mı?

Cinler alemi oldukça geniş ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Cinlerin hem Müslüman olanı hem de Müslüman olmayanı vardır. Müslüman cinler, insanlara zarar vermez ve ibadet ile meşgul olurlar. Hatta Peygamber Efendimiz birçok hadis-i şeriflerinde de bu Müslüman cinlerden bahsetmiştir.

Müslüman olmayan yani kafir cinler, insanlara her şekilde zarar vermeye çalışır. Müslümanları etkisi altına alamasa, zarar veremese bile kalbine vesvese vererek rahatsız ederler. Çoğu zaman keçi, yılan gibi göründükleri bilinmektedir.

Tüm bunların yanında Müslüman olmayan kafir cinler iyi insan şekline de girebilir ve iyi şeyler yapabilirler. Ancak yine de diğer kafirlerle bir olarak onların yanından hiç ayrılmaz ve günaha sürüklerler.

Müslüman olan bir cinden korkulmamalıdır. Müslüman olan cinler insana zarar vermedikleri gibi hayır işlerinde yer alır ve insanın iyiliği için çalışırlar. Zarar vermedikleri için eğer insanlardan yana bir zarar görürlerse ilk sefer çeşitli hatırlatmalar yaparak insanları uyarmaya çalışırlar. Ancak yine bir şey değişmez ise rüyada korkutarak neden zarar verdiğine dair insanlara hatırlatma yaparlar.

Kötülük yapmaktan hoşlanan kötü cinler genellikle çöp yerlerinde, eğlence mekanlarında, pisliğin daha fazla olduğu yerlerde bulunurlar. Böyle yerlerden geçerken dikkat edilmeli ve destursuz buralardan geçilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Hadimlerin İyisi Kötüsü Var Mı? başlıklı makalemizde hadim ne demek, hadim nedir ve HADİMLER hakkında bilgiler verilmektedir.